“Shteti ka vënë kufizime që deri në ora 10 prej koronavirusit. Për këta s’ka kufizime, s’ka pandemi përgjatë gjithë natës…
    Vit pas viti, fenomeni i emigracionit po merr përmasa alarmante dhe po përfshin segmente të shoqërisë me aftësi.…
  Ministria e Shëndetësisë njofton qytetarët lidhur me situatën e COVID-19 në 24 orët e fundit në vendin tonë. Janë…
  Tension në fushë, tension në tribuna dhe dhunë jashtë saj. Ultrasit e Partizanit përplasen me ata të Tiranës, duke…
  BE do të aplikojë një certifikatë për vaksinimin, por kjo fillimisht do të vlejë si dokument mjekësor. Se si…
  Pandemia e Covid-19 ka ndikuar ndjeshëm në rritjen e vdekshmërisë në vend, duke e çuar në rekorde historike të larta.Në…
  Ndeshja derbi e kryeqytetit Partizani-Tirana që po luhet në stadiumin “Elbasan Arena”, në Elbasan është shoqëruar me trazira. “Panorama”…
  Komiteti i Ekspertëve ka vendosur gjatë ditës së sotme që mësimi në universitete të vijojë të vazhdojë online. Vendimi…
  Një tërmet i magnitudës 4.1 të rihter është regjistruar ditën e sotme në vendin tonë. Lëkundjet e tërmetit janë…
  Ulet numri i viktimave dhe ai i rasteve të reja me Koronavirus në 24 orët e fundit në ShqipëriPas…
    Ndryshimet klimatike vitet e fundit e kanë bërë dimrin më të thatë dhe i kanë zgjatur temperaturat e…
  Aksi Corovode - Permet i ndeertuar nga firma Salillari 2 vite me pare, sot e demtuar ne bazamentAksi Çorovodë-Përmet…

Lajmet e fundit

Vrasje në Durrës, 32-vjeçari qëllohet me breshëri kallashnikovi gjatë konfliktit

Kronikë

Vrasje në Durrës, 32-vjeçari qëllohet me breshëri kallashnikovi gjatë konfliktit

    DURRËS Policia njofton se një vrasje me armë zjarri ka ndodhur sot pasdite në lagjen numër 16 në Durrës.   Sipas policisë, 32-vjeçari Edmir Bregu me emër të ndryshuar në Ilir Kuçi ...

Dita Ndërkombëtare e Edukimit, Xhixho: LSI trajtim të barabartë ndaj të rinjve. Qeveria Rama nuk ka politika stimuluese

Politikë

Dita Ndërkombëtare e Edukimit, Xhixho: LSI trajtim të barabartë ndaj të rinjve. Qeveria Rama nuk ka politika stimuluese

  Ish-deputetja dhe nënkryetarja e LSI-së, Erisa Xhixho në Ditën Ndërkombëtare të Edukimit, përcjell ndër të tjera një mesazh sensibilizues e shpresëdhënës, veçanërisht për gratë dhe vajzat. ””M’u desh shumë kohë...

LSI kallëzim penal ndaj drejtoreshës së Tatimeve, Shehaj: Biznesi i saj veprime antiligjore në disa institucione shtetërore

Politikë

LSI kallëzim penal ndaj drejtoreshës së Tatimeve, Shehaj: Biznesi i saj veprime antiligjore në disa institucione shtetërore

  Lëvizja Socialiste për Integrim paralajmëroi të dielën një kallëzim penal ndaj Drejtoreshës së Përgjithshme të Tatimeve e cila përmes biznesit të saj kryente veprime antiligjore në disa institucione shtetërore. Në...