Ministria e Shëndetësisë njoftoi se 5 persona kanë humbur jetën nga koronavirusi në Shqipëri në 24 orët e fundit.…
  Në Shqipëri rastet e reja me koronavirus shënuan një rritje të ndjeshme javën e fundit duke shkuar në 916…
  Mjeku Ilir Alimehmeti ka publikuar një studim të ri, ku tregohet se Covid 19 është zbutur, por nuk e…
  Mjeku Erion Dasho thotë se në spitalet Covid ka më shumë pacientë të dyshuar, sesa pacientë të diagnostikuar me…
  Fëmijët që kalojnë Covid-19, po preken nga një sindromë e mistershmeBota po përjeton momentet më të vështira, bashkëjetëesa me…
  “Nuk them se jam trim, jo as frikacak,Thellë n’afshet e shpirtit më grafllon guximi;Vdekja për liri nuk më tremb…
  Gjatë 24 orëve të fundit janë 125 raste të reja me COVID-19. Kështu bën të ditur Ministria e Shëndetësisë…
  Të diktuar nga pandemia e Covid-19, ka ende paqartësi për zgjidhjen që do të ndiqet për vitin e ri…
  Ditën e sotme banorët e pallatit nr. 2008 në lagjen nr. 5 të qytetit të Durrësit janë ngritur në…
  Durrësi është renditur në vitin 2020 në qarkun e dytë më të madh në vend, pas Tiranës, duke ia…
  Në njoftimin e përditshëm për mediat, Ministria e Shëndetësisë përditëson të dhënat e Covid-19 në vend. Dje u tha…
  Në Shqipëri, pandemia e Covid-19 po lë pasoja të thella dhe afatgjata në ekonomi. Ekspertët pohojnë se 6 –…

Lajmet e fundit

Gjeneral ®️ AHMETAJ: “SPAK të hetojë tenderat kriminale të MM me mirëmbajtjen e helikopterëve”

Politikë

Gjeneral ®️ AHMETAJ: “SPAK të hetojë tenderat kriminale të MM me mirëmbajtjen e helikopterëve”

  Në dt. 30.07.2020, mediat Italiane informuan se “falë aftësisë së pilotëve, u shmang tragjedia”, një helikopter i Forcave Ajrore të RSH bëri ulje emergjente në rajonin e Peskarës, Itali. Mbas këtij...

Korçë, varfëri ulëritëse/ DENONCIMI i koordinatorit të LSI: Babëzia e rilindjes nuk njeh kufij

Politikë

Korçë, varfëri ulëritëse/ DENONCIMI i koordinatorit të LSI: Babëzia e rilindjes nuk njeh kufij

  Nga Petrika MELE, koordinator i LSI-Korçë Varfëri ulëritëse dhe infrastrukturë mesjetare vetëm 1 km larg Korçës! Ujrat e zeza dhe mbetjet urbane janë makthi i përditshëm i banorëve. Mungesa e ujit të pijshëm...

Korce/Braimllari:Banorët pa ujë e pa rrugë nga qeverisja klienteliste e Ramës

Politikë

Korce/Braimllari:Banorët pa ujë e pa rrugë nga qeverisja klienteliste e Ramës

  Sekretari i Përgjithshëm i LSI-së, Endrit Braimllari prej disa ditësh është zhvendosur në Korçë, sipas së cilit është braktisur nga qeveria, nga ku denoncon problemet e shumta që hasin banorët. Këtë...