Shokët e Zbulimit Politik ishin vendosur në ambasadat e huaja të vendeve ku ishin caktuar. Një ndër detyrat që i…
Pak ditë pas pushtimit fashist, Këshilli i Ministrave miratoi heqjen e disa emrave të vjetër, zëvendësimin e tyre me emra…
Nga Kastriot Dervishi Titulli i qytetarit të nderit të një njësie vendore është bërë instrument qokash e ndarje fletësh pa…
Me vendimin nr.123, datë 19.1.1942 të Këshillit të Ministrave, familjarëve të Papa Kristo Negovanit (1875-1905), iu dha shtetësia shqiptar. Ky…
Me vendet e kampit të dikurshëm socialiste, për një farë kohe në Shqipëri kishte disa shoqata kulturore. Në vitet 1945-1948…
Nëse Lekë Pervizi ka meritën se na ka dhënë imazhet e Kampit të Internimit të Tepelenës, Musa Çapani nëpërmjet një…
Nga Kastriot Dervishi Pasi ishin prishur me financuesit e kombinatit metalurgjik, pra me kinezët, në vijim të veprimeve megalomane, me…
Nga Kastriot Dervishi Gjykimi ndaj 4 klerikëve katolikë në Shkodër u zhvillua më 27-29 prill 1977. Pamjet e atyre që…
Nga Kastriot Dervishi Në Shkodër u arrestuan shtetasit: Muhsin Elez Muka (65 vjeç, arrestuar më 3 maj 1966), Brahim Isa…
Në një letër që Koço Tashko i dërgon Kominternit, rreth tetor-nëntorit 1942, flet për situatën në të cilën u mbajt…
Nëpërmjet një letre drejtuar Byrosë Politike, Ndue Nikolla shpresonte se do të tregonte të vërtetën e procesit të tij. Ai…
Nga Kastriot Dervishi Më 13 shtator 2020, “veteranët” dhe autoritetet vendore festuan “çlirimin” e Beratit nga pushtuesit nazistë. Mirëpo shikoni…

Lajmet e fundit

Ish- deputeti i PD: Rama e ka futur vendin në qorrsokak të rrezikshëm. Koha për të zgjedhur po afron, duhet të ndryshojmë kurs!

Politikë

Ish- deputeti i PD: Rama e ka futur vendin në qorrsokak të rrezikshëm. Koha për të zgjedhur po afron, duhet të ndryshojmë kurs!

Ish- deputeti i PD, Agron Shehaj ka përmendur dy probleme të Shqipërisë dukë akuzuar si fajtor Edi Ramën. Shehaj thtoë se Shqipërisë po i ikin djemtë dhe vajzat më të mira...

Gjosha në Njësinë 5: Me ose pa koalicione, me lista të hapura apo të mbyllura, LSI do t’i drejtohet qytetarëve me alternativën e saj për rikthimin e shpresës

Politikë

Gjosha në Njësinë 5: Me ose pa koalicione, me lista të hapura apo të mbyllura, LSI do t’i drejtohet qytetarëve me alternativën e saj për rikthimin e shpresës

  Ish-ministrja e Integrimit Klajda Gjosha ka zhvilluar një takim me qytetarët në njësinë 5. Gjosha thotë se me ose pa koalicione, me lista të hapura apo të mbyllura, LSI do...

Kërpaçi:Qeverisja e rilindjes e trajton Durrësin si një pronë private. Më 25 Prill, rinia do të ndërtojë me votë Shqipërinë ku të gjithë jetojnë të barabartë

Politikë

Kërpaçi:Qeverisja e rilindjes e trajton Durrësin si një pronë private. Më 25 Prill, rinia do të ndërtojë me votë Shqipërinë ku të gjithë jetojnë të barabartë

  Ish-deputetja e LSI-së Floida Kërpaçi është takuar me të rinj në qytetin e Durrësit, nga ku jep edhe një mesazh. Kërpaçi shkruan se qeverisja e rilindjes e trajton qytetin e...