Reali i Madridit ka marrë një fitore 2-1 mjaft të rëndësishme në shtëpi kundër Sevillas. Heroi i takimit ka qenë…
Nicolo Zaniolo, talenti i Romës pësoi një dëmtim të rëndë mbrëmjen e kaluar në ligamente në sfidën ndaj Juventusit. Italiani…
Dashuria e Armand Dukës për trajnerët italianë është tashmë e njohur nga të gjithë, edhe nga vetë italianët, një ide…
Atletico e Madridit eliminoi Barcelonën nga Superkupa e Spanjës me rezultatin 3-2, në një ndeshje e karakterizuar me emocione dhe…
Mbrojtësi shqiptar Andi Hoti është zyrtarisht futbollist i Interit. “Tuttomercatoweb” raporton se drejtuesit zikaltër kanë depozituar kontratën e 16-vjeçarit në…
Në ditën kur pritej debutimi i Zlatan Ibrahimovic, fushën e dominon Cristiano Ronaldo e Ilicic. Tris i portugezit në pokerin…
Ardhja e Zlatan Ibrahimovic tek skuadra e Milanit prite të pasohet edhe me afrime të tjera nga ekipi kuqezi. Sipas…
Rikthimet e futbollistëve në Seria A duket se nuk kanë përfunduar me mbërritjen e Zlatan Ibrahimovic te Milani. Suedezi firmosi…
Emanuel Egbo do të vijojë në krye të Tiranës për pjesën e mbetur të sezonit. Përmes një njoftimi në Facebook,…
Zlatan Ibrahimovic ishte blerja e parë “BIG” e Milanit në merkaton e dimrit 2020. Kuqezinjtë arritën të bindin suedezin që…
Të marrësh pjesë në Champions League është bukur, port ë kalosh raundin të bën të pasur. Numrat e edicionit 2019/20…
Cristiano Ronaldo do të marrë për herë të 6 në karrierë Oscar të Globe Soccer Aëards në Dubai e pikërisht…

Lajmet e fundit

Shpërthen bombola e gazit, plagoset çifti i të moshuarve në Lushnjë

Aktualitet

Shpërthen bombola e gazit, plagoset çifti i të moshuarve në Lushnjë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në Lushnjë, ku si pasojë e shpërthimit të një bombole gazi janë plagosur çifti i të moshuarve. Ngjarja ka ndodhur në fshatin Dushk.  Bëhet...

Merr flakë një banesë në Shkozet, zjarrëfiksja shkon në vendngjarje pa ujë

Aktualitet

Merr flakë një banesë në Shkozet, zjarrëfiksja shkon në vendngjarje pa ujë

Merr flakë një banesë në zonën e shkozeit por, zjarrefiksja është pa ujë për të shura zjarrin. Në lagjen nr. 14 në zonën e Shkozetit në orët e para të mëngjesit...

“Hendeku mes të pasurve dhe të varfërve po rritet”, paralajmërimi i FMN-së: Sinjal i rrezikshëm

Aktualitet

“Hendeku mes të pasurve dhe të varfërve po rritet”, paralajmërimi i FMN-së: Sinjal i rrezikshëm

Nga Deutsche Welle Hendeku midis të pasurve dhe të varfërve po rritet, brenda shumë vendeve dhe midis vendeve të botës. Pabarazia mund të çojë edhe në kriza ekonomike, paralajmëron FMN-ja. Pabarazia mund...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!