Forbes ka zbuluar listën e saj vjetore të muzikantëve me fitimin më të lartë në botë. 10 muzikantët fituan pak më…
    66 vjetori i xhirimit të filmit “Skënderbeut” është përkujtuar me një ekspozitë në Gjirokastër. Ekipet kinematografike shqiptare dhe…
Nominimet për edicionin e 77-të të Golden Globes u shpallën sot.  “Marriage Story,” saga zemërthyese e Netflix kryeson në nominimet…
Në fjalimin e tij për çmimin Nobel, Peter Handke shmang me qëllim temat provokuese e vështron gjërat e vogla. Komunitetit…
Kur kanë mbetur 10 ditë nga nisja e festivalit të RTSH-së, këngëtarja Elvana Gjata ka publikuar këngën konkurruese me synimin…
Nga Bajram Sefaj (nxjerrë nga libri me tregime fëmijerie: "55 profesione rrëfën Gjyshi modern) Jo pse nuk e di, madje…
Fituesja e edicionit të 21 të festivalit më të madh të këngës moderne është Eneda Tarifa, me këngën “Ma zgjat…
Jeton e Blerta Neziraj do të sjellin të premten në Teatrin Kombëtar në Tiranë dramën “Pesë stinët e armikut të…
Intervistë me imamin Gëzim Abdishahi, autor i librit “Atdheu në zemrën e klerikëve myslimanë”, botim i sh.b "55" “Ne shqiptarët,…
Nga Kozeta Turishta Folklori muzikor shqiptar është një ndër pasuritë më të çmuara, ku ndër vite i ka rezistuar dhe…
Artisti franko-shqiptar, Genc Tukiçi, do të marrë pjesë këtë vit në “Festivalin e RTSH-së” dhe ka një surprizë të bukur…
Vazhdojnë aktivitetet kulturore të parashikuara nga Bashkia Shkodër në kuadër të Javës së Pavarësisë. Sheshi para Bashkisë Shkodër jehoi me…

Lajmet e fundit

Sulmi terrorist në kampin ushtarak, 60 persona të vdekur

Globi

Sulmi terrorist në kampin ushtarak, 60 persona të vdekur

Të paktën 60 persona kanë mbetur të vrarë nga një sulm në një bazë ushtarake në Nigeri në perëndim të Tillaberi. Terroristët bombarduan kampin me predha dhe si pasojë e shpërthimeve...

Fustani ikonik i Princeshë Dianës shitet për 347.000 dollarë

Aktualitet

Fustani ikonik i Princeshë Dianës shitet për 347.000 dollarë

Fustani kadif ngjyrë blu i veshur nga Princeshë Diana kur bëri kërcimin e famshmë me aktorin John Travolta është shitur për 347.000 dollarë. Princesha e veshi fustanin, të realizuar nga Victor...

U kapën me 500.000 £, shqiptarët sulmojnë policinë britanike

Bota Shqiptare

U kapën me 500.000 £, shqiptarët sulmojnë policinë britanike

Tre shqiptarë sulmuan oficerët e Agjencisë Kombëtare kundër Krimit gjatë një aksioni, pasi u kapën duke furnizuar kokainë me vlerën e gjysmë milioni paundësh. Përveç lëndës narkotike, ata kishin edhe dokumente...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!