Rajoni në veri të Italisë, Lombardia do të vendosë orë policore, në përpjekje për të frenuar përhapjen e mëtejme…
  Zjarr artilerie u raportua të hënën në rajonin e diskutueshëm Nagorno-Karabakh, megjithë një armëpushim që hyri në fuqi të…
Greqia i kërkon zyrtarisht Komisionit Evropian të konsiderojë pezullimin e një marrëveshje doganore midis Turqisë dhe Bashkimit Evropian për shkak…
  Risjellja në vëmendje e ish-presidentit të parë të Bosnje Hercegovinës, Alija Izetbegoviç nga kreu i Shtetit Ilir Meta nuk…
  Ilaçi Remdesivir ul disi numrin e vdekjeve dhe kohëzgjatjen e sëmundjes pas infektimit me Corona, por nuk është ai…
  SHBA-të, jo vetëm që kanë më së shumti raste të infeksionit me koronavirus në botë, por gjithashtu zënë vendin…
  Europa ka shënuar një rritje dramatike të vdekjeve në fillim të pranverës së këtij viti, që kanë qenë më…
  Presidenti i SHBA, Donald Trump ka shpërthyer në kritika ndaj një prej mjekëve më të njohur në SHBA dhe…
  Këshilltari shkencor i qeverisë së Britanisë së Madhe, Sir Jeremy Farrar, ka bërë të ditur se më shumë se…
  Italia në 24 orët e fundit ka pasur një rritje të viktimave nga koronavirusi. Në 24 orët e fundit…
  Situata shëndetësore në Belgjikë është më e keqe se gjatë muajit mars kur shpërtheu vala e parë e pandemisë,…
  Ushtria amerikane bëri një prezantim force disa ditë më parë kur nxorri në pistën e bazës ajrore të “Barksdale”…

Lajmet e fundit

Çështja e detit në Hagë, ish-ministrja e LSI: Nxjerrë në pah se ku qëndron ngërçi i bisedimeve, Rama me dy fytyra

Politikë

Çështja e detit në Hagë, ish-ministrja e LSI: Nxjerrë në pah se ku qëndron ngërçi i bisedimeve, Rama me dy fytyra

  Ish-ministrja e Integrimit, Klajda Gjosha ka reaguar në lidhje me marrëveshjen e detit mes Greqisë dhe Shqipërisë, ku çështja do të shkojë në Gjykata e Hagës. Përmes një mesazhi në ‘Facebook’...

Spahiu: Bashkia e Tiranës është kthyer në abuzuesen më të madhe të fondeve publike dhe taksave të rritura

Politikë

Spahiu: Bashkia e Tiranës është kthyer në abuzuesen më të madhe të fondeve publike dhe taksave të rritura

  Eksperti i ekonomisë njëherësh dhe kryetar i Lëvizjes Socialiste për Integrim për Tiranën, Përparim Spahiu deklaron se përmes reformës territoriale, Bashkitë, sidomos kjo e Tiranës, janë kthyer në abuzuesit më...

“Çdokush duhet të jetë krenar për suksesin e saj”, ish-deputetja serbe vlerëson këngëtaren Dua Lipa, ja mesazhi i saj

Lifestyle

“Çdokush duhet të jetë krenar për suksesin e saj”, ish-deputetja serbe vlerëson këngëtaren Dua Lipa, ja mesazhi i saj

Ish-deputetja serbe Rada Trajkoviç ka vlerësuar këngëtaren me origjinë shqiptare, Dua Lipa, duke thënë se çdo kush nga Kosova, serb apo shqiptar duhet të jetë krenar me suksesin që ajo...