Nga Qemal SAKAJEVA Atë ditë, domethënë më 25 mars 2020, që në mëngjes, gjithë ditën e deri në mesnatë,  kërkëllimat…
  Operatorët në sektorin e turizmit kanë filluar pushimet në masë nga puna. Ata po fshijnë nga listëpagesat punonjësit e…
  Guterres: Koronavirusi, sfida më e madhe globale që nga Lufta e Dytë Botërore Nga VOA/ Sekretari i Përgjithshëm i…
Operatorët në sektorin e turizmit kanë filluar pushimet në masë nga puna. Ata po fshijnë nga listëpagesat punonjësit e tyre,…
GENC POLLO* Panglosi, një personazh grotesk por edhe simpatik i filozofit iluminist frëng Voltaire, ishte një dijetar që besonte se…
Nga Veton SURROI   Nën hijen e madhe të COVID-19 vazhdon diplomacia për dialogun Kosovë-Serbi. 1. Duket si rrëfim surreal…
OBSH ka paralajmëruar të gjitha vendet se nuk duhet të ulin vigjilencën nëse regjistrojnë më pak raste të infeksioneve koronavirus,…
Infermierët që i dërguam Italisë kishin shkuar pa asnjë dokument që tregon se janë mjekë, kështuqë Istituti i Shendetit Publik…
Një gjendje e jashtëzakonshme e papërcaktuar në kohë dhe e pakontrolluar rrezikon demokracinë dhe rrit shanset për diktaturë DW shkruan…
Nga Altin Hazizaj- Që Kryeministri Shqiptar nuk ka ndonjë simpati të veçantë për shoqërinë civile dhe median, sidomos për ata…
Dr. Besnik JAKAJ Problemet janë nga më të ndryshmet, shëndetësore, sociale-ekonomike, psikologjike, shpirtërore etj. Unë si Mjek dhe si Qytetar…
Nga Gentiana Maçi Unë besoj !Ekzistencë, për luftën e nesërme që na pret në sheshin e lirisë.Kohë për të reflektuar…

Lajmet e fundit

Cigare kontrabandë, arrestohet shoferi i kamionit në Portin e Durrësit

Aktualitet

Cigare kontrabandë, arrestohet shoferi i kamionit në Portin e Durrësit

Policia Kufitare ka goditur një rast të kontrabandës me mallra që paguhet akcizë dhe të falsifikimit të dokumenteve duke proceduar penalisht një 39-vjeçar.. Shërbimet e Policisë Kufitare në Portin e Durrësit...

“Po më pyet dikush se sa vjeç jam”, Sazan Guri: E kënaq gruan, madje vënçe. Jam vegjetarian

Aktualitet

“Po më pyet dikush se sa vjeç jam”, Sazan Guri: E kënaq gruan, madje vënçe. Jam vegjetarian

Sazan Guri ka shpërndarë në faqen e tij të ‘Facebook’-ut një status plot me nota humori, ndërkohë që rrëfen sesi e koncepton ai moshën e tij. E ndër rreshta nuk mungojnë...

“Nuk kemi akoma datë, po përgatitemi për fazën 2”, kryeministri italian me deklaratë të fortë, si do bëhet lehtësimi i masave

Globi

“Nuk kemi akoma datë, po përgatitemi për fazën 2”, kryeministri italian me deklaratë të fortë, si do bëhet lehtësimi i masave

Asnjë tërheqje nga masat kufizuese për frenimin e përhapjes së koronavirusit, tani për tani asgjë nuk ndryshon. Lehtësimi do të bëhet sa më shpejt që të jetë e mundur. Kështu ka...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!