FITIM ZEKTHI   Tryeza e opozitës me përfaqësues të qeverisë për të miratuar së bashku reformën zgjedhore krijoi diskutime të…
Nga Veton Surroi Elita politike, intelektuale, religjioze serbe dhe e Serbisë po iu rikthehet rrëfimeve të viteve tetëdhjetë të shekullit…
Nga Genc Pollo Para afro 20 vjetësh isha i ftuar në një darkë tubim të komunitetit shqiptar në Çikago dhe…
Kreu i shtetit, Ilir Meta ka reaguar për marrëveshjen e arritur dy ditë më parë nga maxhoranca dhe opozita, të…
Nga Ylli Manjani Çështja e trafikut rrugor dhe parandalimi i aksidenteve kërkon jo ndërhyrje, por përmbysje ligjore. Sjell në vemendje…
“Betimi për drejtësi” një emision i përgatitur nga Instituti i Kosovës për Drejtësi, raportoi se kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama,…
Presidenca e Këshillit Ndërfetar të Shqipërisë si një shembull i harmonisë fetare Një nga pasuritë madhore të Kombit Shqiptar është…
Nga Tritan Shehu Kjo teori serbe per “kufite” e shpalosur ne shqip, sinkronizon me ate te “Shengenit Ballkanik” alias “Jugosllavia…
Në marrëveshjen e gjerë politike për reformën zgjedhore në Shqipëri, palët politike angazhohen për kryerjen e saj deri në 15…
Nga Artan Fuga Cila është data e republikës?! Historianë, juristë, konstitucionalistë - nuk e di nëse ka vërtetë të tillë…
Nga Qemal SAKAJEVA Ngjajnë si fjalë të thëna gjatë këshillës së farmacistit për një bar, nëse duhet  marrë parabuke apo…
FITIM ZEKTHI*  Shqipëria është e zhytur në një krizë të gjithanshme, organike, e cila nuk ka lënë asnjë fushë të…

Lajmet e fundit

Shpërthen bombola e gazit, plagoset çifti i të moshuarve në Lushnjë

Aktualitet

Shpërthen bombola e gazit, plagoset çifti i të moshuarve në Lushnjë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në Lushnjë, ku si pasojë e shpërthimit të një bombole gazi janë plagosur çifti i të moshuarve. Ngjarja ka ndodhur në fshatin Dushk.  Bëhet...

Merr flakë një banesë në Shkozet, zjarrëfiksja shkon në vendngjarje pa ujë

Aktualitet

Merr flakë një banesë në Shkozet, zjarrëfiksja shkon në vendngjarje pa ujë

Merr flakë një banesë në zonën e shkozeit por, zjarrefiksja është pa ujë për të shura zjarrin. Në lagjen nr. 14 në zonën e Shkozetit në orët e para të mëngjesit...

“Hendeku mes të pasurve dhe të varfërve po rritet”, paralajmërimi i FMN-së: Sinjal i rrezikshëm

Aktualitet

“Hendeku mes të pasurve dhe të varfërve po rritet”, paralajmërimi i FMN-së: Sinjal i rrezikshëm

Nga Deutsche Welle Hendeku midis të pasurve dhe të varfërve po rritet, brenda shumë vendeve dhe midis vendeve të botës. Pabarazia mund të çojë edhe në kriza ekonomike, paralajmëron FMN-ja. Pabarazia mund...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!