Gazetarja, Klodiana Lala, ka zbuluar këtë të enjte se hetuesit e Byrosë Kombëtare te Hetimit kanë zbarkuar në Ministrinë e…
Gazetari Armand Shullaku, i ftuar në Çim Peka Live, ka folur për megalomaninë e Edi Ramës në vizitën e tij…
Gazetari Armand Shkullaku, ka folur edhe për zhvillimet me aferën korruptive Rama-McGonigal në ShBA, ku në 4 tetor priten fakte…
Kryetari demokrat, Sali Berisha, replikoi sot me deputetin socialist, Toni Gogi, i cili e quajti kryepensionisti më i paguar. “Pastor,…
Gazetari i njohur Andi Bushati ka reaguar pas zhvillimeve të fundit në parlament.   Bushati në një status në facebook…
Ekspertët e mjedisit, shoqërisë civile dhe të historisë, vijojnë të kundërshtojnë projektin për ndërtimin e hidrocentralit të Skavicës. Ata shprehen…
Kryetari demokrat, Sali Berisha, iu përgjigj ministrit Ulsi Manja, i cili e përdori parlamentin për të bërë fushatë për zgjedhjet…
Ndërsa kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka udhëtuar drejt New York për mbledhjen e Këshillit të Sigurimit të Kombeve të…
Kryetari demokrat, Sali Berisha, deklaroi në Kuvend sot se mazhoranca po mban peng persona nga opozita, për të votuar ligjin…
Në kulmin e debateve në Kuvend midis Grupit Parlamentar të PD me N/kryetaren e Kuvendit, Ermonela Felaj, e cila nuk…
Kryetari i opozitës, Sali Berisha, deklaroi në parlament se PS po përpiqet të emërojë opozitën në Kuvend.   “Siç e…
Deputeti i PD, Gazmend Bardhi, është detyruar ta nisë me debat edhe seancën e sotme parlamentare me drejtuesen e Kuvendit,…

Lajmet e fundit

Fitore ‘magjike’ në 'Air Albania', kuqezinjtë mposhtin Poloninë dhe kryesojnë grupin

Sport

Fitore ‘magjike’ në 'Air Albania', kuqezinjtë mposhtin Poloninë dhe kryesojnë grupin

Kombëtarja shqiptare e futbollit ka fituar me rezultatin e pastër 2-0 ndeshjen e radhës kundër Polonisë, në stadiumin “Air Albania” në kryeqytet, me dy gola të mrekullueshëm të Jasir Asanit...

“Karta e Kujdesit Shëndetësor”, dhurata e duhur për mësuesit në vigjilje të vitit të ri shkollor  

Sociale

“Karta e Kujdesit Shëndetësor”, dhurata e duhur për mësuesit në vigjilje të vitit të ri shkollor  

“Një edukim i mirë mund të ndryshojë çdokënd. Një mësues i mirë mund të ndryshojë çdo gjë” Edhe pak ditë na ndajnë nga fillimi i vitit të ri shkollor. Mijëra fëmijë...

Besim i palëkundur prej më shumë se 24 vjetësh/ SIGAL UNIQA, lidere e tregut shqiptar të sigurimeve

Aktualitet

Besim i palëkundur prej më shumë se 24 vjetësh/ SIGAL UNIQA, lidere e tregut shqiptar të sigurimeve

Pavarësisht se prej 1999-ës në tregun e sigurimeve janë futur shumë aktorë të rinj dhe dinamikat e tij kanë ndryshuar, vetëm një gjë ka mbetur konstante dhe e pandryshuar: besimi...