Tre shqiptarë sulmuan oficerët e Agjencisë Kombëtare kundër Krimit gjatë një aksioni, pasi u kapën duke furnizuar kokainë me vlerën…
Zëdhënësi i LDK-së, Besian Mustafa, ka njoftuar mediat se ka përfunduar takimi mes liderit të Vetëvendosjes, Albin Kurtit dhe atij…
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, vendosi të mërkurën që mbledhja e parë e parlamentit të ri, të dalë nga zgjedhjet…
Lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti para takimit të sotëm me kreun e LDK-së, Isa Mustafa u shpreh i bindur se…
Ministri i Jashtëm në detyrë, Behgjet Pacolli ka deklaruar se ka shpallur person non-grata në Kosovë, shkrimtarin austriak, Peter Handke,…
Guardia di Finanza ka kapur dhe sekuestruar 300 kg kanabis sativa, e cila vinte nga Shqipëria dhe kishte si destinacionin…
Një serrë marihuane lëkund karrigen e presidentit serb, Aleksandër Vuçiç, prej një viti në objektiv të protestave “Një në pesë…
Prej kohës kur janë certifikuar zgjedhjet nga KQZ, nuk kemi ende një Qeveri të re, edhe pse kjo ishte thënë…
Kosova parasheh përfitime prej disa milionë euro në vit nga shkëputja përfundimtare me sistemin rregullues energjetik të Serbisë dhe bashkimit…
Më shumë se dy e treta e qytetarëve do të votonte për hyrjen e Maqedonisë së Veriut në NATO nëse…
Prokuroria e Posaçme e Kosovës, ngriti të hënën akuzë kundër tre personave për veprën penale “organizimi dhe pjesëmarrja në grup…
Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, udhëtoi të hënën për në Hagë, për t’u intervistuar në Prokurorinë e…

Lajmet e fundit

Sulmi terrorist në kampin ushtarak, 60 persona të vdekur

Globi

Sulmi terrorist në kampin ushtarak, 60 persona të vdekur

Të paktën 60 persona kanë mbetur të vrarë nga një sulm në një bazë ushtarake në Nigeri në perëndim të Tillaberi. Terroristët bombarduan kampin me predha dhe si pasojë e shpërthimeve...

Fustani ikonik i Princeshë Dianës shitet për 347.000 dollarë

Aktualitet

Fustani ikonik i Princeshë Dianës shitet për 347.000 dollarë

Fustani kadif ngjyrë blu i veshur nga Princeshë Diana kur bëri kërcimin e famshmë me aktorin John Travolta është shitur për 347.000 dollarë. Princesha e veshi fustanin, të realizuar nga Victor...

U kapën me 500.000 £, shqiptarët sulmojnë policinë britanike

Bota Shqiptare

U kapën me 500.000 £, shqiptarët sulmojnë policinë britanike

Tre shqiptarë sulmuan oficerët e Agjencisë Kombëtare kundër Krimit gjatë një aksioni, pasi u kapën duke furnizuar kokainë me vlerën e gjysmë milioni paundësh. Përveç lëndës narkotike, ata kishin edhe dokumente...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!