Spanja bëhet gjysmëfinalistja e parë e Europianit, eliminim dramatik i Gjermanisë

Premte, 05 July 2024 21:38
 

Në “MHPArena” të Stuttgartit u luajt çerekfinalja e parë e Euro 2024 mes Spanjës dhe Gjermanisë organizatore e turneut, shkruan Syri.net.

Ishte një ndeshje dramatike, ku në fund festoi Spanja, e cila fitoi në kohën shtesë me rezultatin 2-1.

Pjesa e parë u mbyll me rrjeta të paprekura, ku të dy skuadrat luajtën me mjaft kujdes për t’u mos ndëshkuar.

Në pjesën e dytë, në minutën e 51-të është Dani Olmo që pas një asisti të Yamal e dërgon topin pas shpinës së Manuel Neuer, duke kaluar Spanjën në avantazh.

Fundi është emocionues dhe dramatik. Gjermania barazon në minutën e 89-të me Florian Wirtz.

Me rezultatin 1-1 mbyllet koha e rregullt, teksa në shtesë, në minutën e 119-të Merino me kokë shënon golin e fitores së spanjollëve, që kualifikohen në gjysmëfinale.

Login to post comments

Lajmet e fundit

3 të vrarë në Memaliaj/ Vritet babai i Tik Kalemit, viktimë dhe kamarieri e një klient i lokalit

Kronikë

3 të vrarë në Memaliaj/ Vritet babai i Tik Kalemit, viktimë dhe kamarieri e një klient i lokalit

Një atentat mafioz me tre viktima dhe një të plagosur është regjistruar mesnatën e kaluar në Memaliaj, ku shënjestër e atentatit kanë qenë anëtarë të fisit Kalemi. Sipas autoriteteve policore, ngjarja...

Vetëvrasja e Ibros, pas sekuestrimit të miliona eurove dhe mikrobankës së kredive: Akuzat ndaj tij dhe grupit

Kronikë

Vetëvrasja e Ibros, pas sekuestrimit të miliona eurove dhe mikrobankës së kredive: Akuzat ndaj tij dhe grupit

  Vetëvrasja e Olsi Obros, njerit prej të akuzuarëve për mashtrimin e rëndë të qytetarëve duke i zhvatur me mikrokreditë, bashkëshortja e të cilit gjithashtu Elda Ibro, administratore e Micro Credit Albania...

Pallati në ndërtim ku kreu vetëvrasjen Ibro, koha kur ndodhi ende nuk dihet

Kronikë

Pallati në ndërtim ku kreu vetëvrasjen Ibro, koha kur ndodhi ende nuk dihet

  Policia ka zbarkuar paraditen e kësaj të shtune pranë një pallati në ndërtim tek ish-stacioni i trenit, pranë Dispanscerisë së Tiranës, ku është gjetur pa jetë, me shumë gjasa i hedhur...