Mjeku infeksionist, Pëllumb Pipero, u shpreh se situata e pandemisë në Shqipëri është vërtetë shqetësuese. Ai u shpreh se…
  Për sulmet ndaj RTV Ora dhe Ora News, ka reaguar dhe Shoqata e Gazetarëve Europianë dega Shqipëri. Ata shkruajnë…
  Ministria e Shëndetësisë njoftoi sot 124 raste të reja me koronavirus dhe 4 humbje jete. Nga të dhënat e…
  manifestimet neurologjike COVID-19Përmbledhur dhe përshtatur në shqip nga:Ina Mexhitaj, PhD (c)Recensente:Teuta Muhollari, PhD (c)Nga evidencat e deritanishme, dimë se…
  Komuniteti shkencor global po garon për gjetjen e një zgjidhjeje për situatën e COVID-19, duke përdorur të gjithë arsenalin…
  Katër pacientë kanë humbur jetën nga COVID-19 në 24 orët e fundit në Shqipëri, ndërsa janë evidentuar 124 raste…
  Mons. George Frendo O.P* Këtë thirrje e bëj i nxitur nga dashuria për popullin tonë dhe nga interesi për…
  Ecuria e vaksinës, ja në cilën fazë gjendet shkencaNë mes të shifrave të larta të pandemisë së Covid-19, infektologu…
  Mjeku epidemiolog, Ilir Alimehmeti, ka botuar në ‘Facebook’ të dhënat e një studimi të kryer nga Qendra për Kërkimin…
  Këtë thirrje e bëj i nxitur nga dashuria për popullin tonë dhe nga interesi për të mirën e përbashkët.A…
  Bie numri i viktimave në vend nga koronavirusi. Vetëm një person ka humbur jetën në 24 orët e fundit,…
  Organizata ndërkombëtare “Reporterët pa Kufij” i ka dalë në krah grupit radioteleviziv “Ora”, duke evidentuar nën rrezik linjën kritike…

Lajmet e fundit

Sulmi me armë në Tushemisht,ish-deputeti i PD:Biznesi i terrorizuar, Rama po kthen Pogradecin nga qyteti i Lasgushit, në qytetin e kamorrave

Politikë

Sulmi me armë në Tushemisht,ish-deputeti i PD:Biznesi i terrorizuar, Rama po kthen Pogradecin nga qyteti i Lasgushit, në qytetin e kamorrave

  Ish-deputeti i PD Klevis Balliu ka reaguar në lidhje me ngjarjen e ndodhur sot në Tushemisht ku u sulmua me armë një hotel.Ish-deputeti Klevis Balliu deklaroi nga Pogradeci se biznesi...

Tritan Shehu:Qeveria vazhdon te bllokoje laboratoret per aresye te “erta”!

Politikë

Tritan Shehu:Qeveria vazhdon te bllokoje laboratoret per aresye te “erta”!

Qeveria vazhdon te bllokoje laboratoret per aresye te “erta”!Cuditerisht mbas vendimit te “clirimit” te laboratoreve nga pengesat anti shkencore e ndesh me te drejtat e qytetareve per testimet Covid“, vendosen...

I intubuar dhe në gjendje kritike tek Infektivi, artisti ka nevojë urgjente për gjak

Politikë

I intubuar dhe në gjendje kritike tek Infektivi, artisti ka nevojë urgjente për gjak

  Artisti Arben Bajo ka nevojë urgjente për gjak të grupit A negativ të dikujt që ka kaluar koronavirusin. 53-vjeçari Bajo ndodhet në gjendje të rëndë shëndetësore në spital dhe i intubuar...