Një 30 vjeçar shqiptar gjendet i vdekur në Itali. Shqiptari është gjendur i vdekur në shtëpinë e tij e dyshohet…
Frederica Mogherini, shefja për politikë të Jashtme të BE-së dhe eurokomisioneri për zgjerimin Johannes Hahn, priten të vizitojnë Shqipërinë më…
Sipas policisë pas vrasjes autori është larguar në këmbë drejt Tufinës, ku e ka pritur një mjet ngjyrë  gri, i…
Rikthehen përplasjet e frikshme në qytetin e Fierit. Ditën e djeshme një informacion i ardhur nga policia e Fierit ka…
Tragjik ka qenë fati i një shqiptari në Itali, i cili është gjetur i pajetë në banesën e tij. Ngjarja…
Drejtësia britanike ka dënuar me 81 vite burg në total, një grup kriminal shqiptar që merrej me importimin dhe shpëndarjen…
Një shqiptar është gjetur i vdekur brenda banesës së tij në Via Trento të Italisë. Sipas shtypit italian, rasti i…
Kjo është një pamje e fortë që vjen nga Spitali i Shkodrës. Një grua e moshuar është ulur përtokë në…
Krahu i lirë i punës llogaritet të jetë më i lirë në rajon dhe BE. Kosto orare mesatare për një…
Nga Specialistët e Interpol Tirana u krye ekstradimi nga Athina/Greqi drejt vendit tonë, i shtetasit shqiptar Arsen Hasani 37 vjeç lindur në…
Të tjera detaje zbulohen për vrasjen me tre plumba të 28-vjecarit Mario Majollari 3 ditë më parë në zonën e…
Rreth 1187 kg bulmet janë bllokuar në tregun agroushqimor të Tiranës për tregtim të pasigurtë nga AKU. Tregu Agroushqimor përgjatë…

Lajmet e fundit

Kush është 54 vjeçari me dy mbiemra që u kap në Vlorë, ja pse kërkohej nga Italia

Kronikë

Kush është 54 vjeçari me dy mbiemra që u kap në Vlorë, ja pse kërkohej nga Italia

Nje 54 vjecar i kerkuar nga Italia eshte arrestuar ne Vlore. Policia ben me dije se ka finalizuar operacionin policor, te koduar “Kumia” dhe ka vene ne pranga shtetasin Edmond...

Dy lëkundje tërmeti në mëngjes në vend, ja magnituda dhe ku ishte epiqendra

Aktualitet

Dy lëkundje tërmeti në mëngjes në vend, ja magnituda dhe ku ishte epiqendra

Dy lekundje termeti jane regjistruar kete mengjes ne vendin tone.Sipas Institutit te Gjeoshkencave, Energjise, Ujit dhe Mjedisit, lekundja e pare ka qene me magnitudë 3.7 të shkallës righter dhe ka...

Ende ditë të këqija për Britaninë, bie optimizmi, dyfishohen vdekjet ditore

Globi

Ende ditë të këqija për Britaninë, bie optimizmi, dyfishohen vdekjet ditore

Një ditë pas ndezjes së shpresave në Mbretërinë e Bashkuar se me shifrat në rënie të infeksioneve dhe vdekjeve në tri ditë radhazi më e keqja ishte duke kaluar, numri...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!