Në disa qytete të vendit tregtarët kanë ulur qepenat. Për dy orë me radhë, ata protestojnë kundër TVSH-së. Kjo për…
Në mbledhjen e zhvilluar të mërkurën, Këshilli Mbikëqyrës i Bankës së Shqipërisë miratoi Deklaratën dhe Raportit të Stabilitetit Financiar për…
Qeni i shtëpisë, i racës Staffordshire-Terrier me emrin “Chico” ka jetuar tetë vite së bashku me Lezime K. 52 vjeçe dhe…
Një konflikt me armë zjarri ka ndodhur në Fushë- Krujë, ku për pasojë kanë mbetur të plagosur dy vëllezër. Shkak…
Protesta vazhdon edhe në Milot. Qytetarët vazhdojnë protestën për taksën e rrugës së Kombit. Ashtu si edhe në Elbasan ata…
Gjyqtarja e Gjykatës Kushtetuese, Vitore Tusha, është cilësuar në vendimin e këtij mëngjesi nga Komisioni i Pavarur i Kualifikimeve si…
Shembet sërish rruga që lidh zonën e parë me zonën D të minierës në Bulqizë. Fatmirësisht nuk ka pasur të…
Krimi në familje godet sërish. Këtë herë ngjarja e rëndë ka ndodhur në fshatin Borje të Kukësit, ku burri ka…
DEKLARATË E POLICISË SË SHTETIT PËR PROTESTËN E SË ENJTES   Siç është bërë e njohur në media, disa parti…
Rritja ekonomike e Shqipërisë në 2017, sipas të dhënave paraprake të publikuara sot nga Instituti shqiptar i Statistikave, ka qenë…
Policia arrestoi sot një 22-vjeçar në Kurbin, pasi në makinë iu gjetën rreth 140 gramë kokainë. Jurgen Sokoli u arrestua në…
Kërcënonin dhe zhvatnin klientët e një prostitute duke i filmuar teksa bënin seks në një apartament të saj. Ngjarjen e…

Lajmet e fundit

Grabitet institucioni financiar në Korçë, hajduti terrorizon punonjësit me thikë

Kronikë

Grabitet institucioni financiar në Korçë, hajduti terrorizon punonjësit me thikë

Një institucion financiar në Korçë ka rënë pre e një grabitje. Autori i pamaskuar ka hyrë në ambientet e këtij institucioni dhe nën kërcënimin e një thike ka marrë një...

Autopsia:George Floyd ishte me koronavirus

Globi

Autopsia:George Floyd ishte me koronavirus

  Afro-amerikani George Floyd, vdekja e të cilit në duart e Policisë shkaktoi një valë protestash në të gjithë SHBA, ka qënë i infektuar me koronavirus disa javë para vdekjes së...

Gruaja rezultoi me Covid-19, karantinohet familja e mjekut

Aktualitet

Gruaja rezultoi me Covid-19, karantinohet familja e mjekut

Covid hyn në shtëpinë e mjekut të spitalit të Krujës Ardian Mata. “Kruja po bëhet një vatër shumë e nxehtë i bëj thirrje ministrisë dhe ISHP-së të vijë të shikojë situatën...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!