×

Warning

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 44

Nuk është Ali Asllani bejtexhiu aq i famshëm dhe popullor por një qytetar nga Fieri që i është bashkuar protestës…
 Nga data 16 deri më 20 prill qytetarët e Tiranës do përballen me mungesë të energjisë elektrike. Për këtë arsye,…
Deputeti i Partisë Demokratike, Edi Paloka iu përgjigj sot edhe ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj, i cili deklaroi se policia…
Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka publikuar pamjet e arrestimit të kuksianëve në mes të natës. Basha thotë se…
Teksa flitet për reforma të mëdha në arsim, mesa duket arsimi në Shqipëri sa vjen edhe degradohet. Një denoncim i…
Në kuadër të “Javës Botërore të Inovacionit dhe Krijimtarisë”, Presidenti Ilir Meta ka vizituar fakultetin e Gjeologji Minierave të Universitetit…
Me sa duket Adriatik Llalla ka qenë shumë i qartë në momentin që është zgjedhur në krye të organit të…
Janë vetëm 3 km nga rruga kombëtare Fier- Seman për shkuar në Parkun Arkeologjik të Apollonisë, por ajo është e…
Një nga pikat më të njohura për turizëm në të gjitha stinet në veçanti gjatë pranveres dhe verës në rajonin…
Peisazhet e Drilonit janë të pangatërrueshme me asnjë pjesë tjetër të natyrës shqiptare. Pamjet e bukura të ndërthurura me mjelmat…
Detaje të reja janë zbuluar në lidhje me progres raportin e Komisionit Europian sa i përket vendeve të Ballkanit Perëndimor…
Para dy ditësh në të gjitha mediat ka qarkulluar lajmi për arrestimin e reperit Steris. Ai u ndalua nga policia…

Lajmet e fundit

Alibeaj: Çdo javë lind një skandal i ri, i cili i zë vend skandalit të mëparshëm

Politikë

Alibeaj: Çdo javë lind një skandal i ri, i cili i zë vend skandalit të mëparshëm

  I ftuar në Tempora në RTV Ora, ish-deputeti i PD, Enkelejd Alibeaj, u shpreh se skandalet e kësaj qeverie ka qenë aq të shumta sa opozita e ka patur të...

Çështja e detit në Hagë, ish-ministrja e LSI: Nxjerrë në pah se ku qëndron ngërçi i bisedimeve, Rama me dy fytyra

Politikë

Çështja e detit në Hagë, ish-ministrja e LSI: Nxjerrë në pah se ku qëndron ngërçi i bisedimeve, Rama me dy fytyra

  Ish-ministrja e Integrimit, Klajda Gjosha ka reaguar në lidhje me marrëveshjen e detit mes Greqisë dhe Shqipërisë, ku çështja do të shkojë në Gjykata e Hagës. Përmes një mesazhi në ‘Facebook’...

Spahiu: Bashkia e Tiranës është kthyer në abuzuesen më të madhe të fondeve publike dhe taksave të rritura

Politikë

Spahiu: Bashkia e Tiranës është kthyer në abuzuesen më të madhe të fondeve publike dhe taksave të rritura

  Eksperti i ekonomisë njëherësh dhe kryetar i Lëvizjes Socialiste për Integrim për Tiranën, Përparim Spahiu deklaron se përmes reformës territoriale, Bashkitë, sidomos kjo e Tiranës, janë kthyer në abuzuesit më...