×

Warning

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 44

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 52

TIRANE- Një aksident rrugor ka ndodhur paraditen e sotme tek mbikalimi pranë “Pallatit me shigjeta”. Një motorist, shpërndarës picash është përplasur…
Kanos me armë të vëllanë për motive pronësie, arrestohet nga policia. Ngjarja ka ndodhur në Tiranë, ndërsa në pranga ka…
Është marrë vendimi i gjykatës për ngjarjen e rëndë të ndodhur pak ditë më parë në Skraapr. Gjykata e Beratit…
Reagon pas arrestimit Manjola Prifti e njohur ndryshe si gruaja e Mirit të Xhikës. Prifti u arrestua dy ditë më…
Policia ka vijuar kontrollet në të gjitha rrugët e Tiranës me qëllim parandalimin e aksidenteve dhe ndëshkimin e shkelësve. Në…
Shqipëria dhe Kroacia arrijnë një marrëveshje të rëndësishme. Megjithëse ende në kuadrin e deklaratave mësohet se do të jenë avionë…
Pa kaluar një javë nga vizita e fundit, ministri i Jashtëm grek, Nikos Kotzias vjen sërish në Tiranë. Vizita e…
Në malin e  fshatit Luzhë në Tropojë është vrarë me armë zjarri shtetasi R.A., 25 vjeç, njofton Policia. Shërbimet e…
Një sherr me thika ka ndodhur në lagjen Sul Paprri në Elbasan, ku katër persona janë plagosur. Ngjarja ka ndodhur…
Ambasada Amerikane në Tiranë ka lëshuar një njoftim ditën e sotme duke i bërë thirrje të gjithë qytetarëve që dëshirojnë…
Sa hyn në molin e Vlorës përballesh me disa peshkarexha të ndryshkura. Por edhe pse të amortizuara, këto mjete lundrimi…
Korça pret këtë fundjavë me mijëra turistë dhe pelegrinë që duan të pushojnë apo festojnë Pashkët në këtë qytet. Atmosfera…

Lajmet e fundit

Vetmitari i dashurisë dhe “Anja” e Ahmet Prençit - Arben Çejku

Kulturë

Vetmitari i dashurisë dhe “Anja” e Ahmet Prençit - Arben Çejku

(Shënim për Romanin “Anja”, botuar nga WestPrint) Sapo kam përfunduar së lexuari romanin “Anja” të shkruar nga Ahmet Prençi, autor i një vëllimi të shkëlqyer poetik (Udhë në pasqyrë - 2016)...

Sulmi me armë në Tushemisht,ish-deputeti i PD:Biznesi i terrorizuar, Rama po kthen Pogradecin nga qyteti i Lasgushit, në qytetin e kamorrave

Politikë

Sulmi me armë në Tushemisht,ish-deputeti i PD:Biznesi i terrorizuar, Rama po kthen Pogradecin nga qyteti i Lasgushit, në qytetin e kamorrave

  Ish-deputeti i PD Klevis Balliu ka reaguar në lidhje me ngjarjen e ndodhur sot në Tushemisht ku u sulmua me armë një hotel.Ish-deputeti Klevis Balliu deklaroi nga Pogradeci se biznesi...

Tritan Shehu:Qeveria vazhdon te bllokoje laboratoret per aresye te “erta”!

Politikë

Tritan Shehu:Qeveria vazhdon te bllokoje laboratoret per aresye te “erta”!

Qeveria vazhdon te bllokoje laboratoret per aresye te “erta”!Cuditerisht mbas vendimit te “clirimit” te laboratoreve nga pengesat anti shkencore e ndesh me te drejtat e qytetareve per testimet Covid“, vendosen...