×

Warning

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 53

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 44

Edhe pse shoferi i një “BMW” kishte mundur që t’ju shpëtonte Forcave të Policisë Rrugore, ai është arrestuar pak minuta…
Kjo është skeda e pasurisë së deklaruar të gjyqtarit Besim Trezhnjeva, njëherazi kandidat për Këshillin e Lartë Gjyqësor, i cili…
Parku Kombëtar i Divjakës është bërë i njohur si habitati i Plekanit Kaçurel. Por kohët e fundit aty janë shtuar…
Prokuroria për Krime të Rënda kërkoi një total prej 33 vitesh burg për katër persona të akuzuar për kultivim të…
Një ngjarje vërtetë e turpshme është regjistuar në qytetin e Gramshit, ku një furgon me turistë nuk ka arritur të…
Sot pasdite nuk priten reshje. Ndërsa nesër (e mërkurë, dt.11), priten reshje të dobëta lokale, kryesisht në jug të vendit…
Tentativat për vetëvrasje në Shqipëri janë kthyer në një fenomen shqetësues. Para pak ditësh një vajzë tentoi t’i japë fund…
Një i ri është gjetur i varur këtë të hënë, në një pemë pranë banesës së tij në fshatin Dardhas…
Familja Murataj ka përcjellë sot për në banesën e fundit dy kushërinjtë Fisnik dhe Agustin të cilët humbën jetën gjatë…
Prej datës 5 prill ka nisur zyrtarisht procesi i Vetting-ut në polici. 11 mijë efektivët të Policisë së Shtetit dhe…
Tatimet kanë publikuar një material informues për biznesin lidhur me mbajtjen e regjistrave kontabile për qëllime tatimore. Personat e tatueshëm,…
Një 49-vjeçar është vënë në pranga këtë të martë, pasi ushtronte dhunë ndaj bashkëshortes në prani të fëmijëve. “Këtë të…

Lajmet e fundit

Del përgjigjja e tamponit/Kryetarja e bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi konfirmohet pozitive me Covid 19

Politikë

Del përgjigjja e tamponit/Kryetarja e bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi konfirmohet pozitive me Covid 19

Kryetarja e bashkisë Shkodër, Voltana Ademi ka rezultuar pozitive me COVID-19. Kryebashkiakja e Shkodrës një ditë më parë pas dyshimeve ka bërë tamponin pranë strukturave të shëndetësisë ndërsa në përgjigjen...

Ulet numri i rasteve të reja me COVID-19 në Itali, 17 të vdekur në 24 orët e fundit

Globi

Ulet numri i rasteve të reja me COVID-19 në Itali, 17 të vdekur në 24 orët e fundit

  Bien shifrat e COVID-19 në Itali. Testimet ditën e sotme kanë qenë 55.800, ndërkohë që gjatë javës u arritën edhe 100 mijë testime.Në 24 orët e fundit në shtetin fqinjë...

Protestat në Bjellorusi/Ja imazhet e fiksuara nga fotografi i arrestuar nga regjimi bjellorus

Globi

Protestat në Bjellorusi/Ja imazhet e fiksuara nga fotografi i arrestuar nga regjimi bjellorus

  Një gjykatë në Minsk, më 16 shtator, dënoi fotoreporterin e Shërbimit bjellorus të Radios Evropa e Lirë Uladz Hrydzin dhe fotografin e pavarur Alyaksandr Vasyukovich me 11 ditë burg, për...