Kur në Shtëpinë e Bardhë kishin nisur bisedimet mes Kosovës dhe Serbisë, makineria propagandistike e Beogradit u vu në lëvizje.…
Politikani i njohur, Neritan Ceka dhe bashkëshortja e tij kanë rezultuar pozitivë me Covid-19. Politikani dhe arkeologu ka pasur shqetësime…
  Përgatiti ekipi anti-COVID i HEDA Albania* Një pacient 25 vjeç në Nevada të ShBA është konfirmuar si rast ri-infektimi…
  Kur të hidhet në treg vaksina anti COVID-19, BE-ja do t’i dhurojë të tilla edhe Shqipërisë. Po deri atëhere…
  Luftimi i ndotjes së mjedisit është kyç për përmirësimin e shëndetit dhe mirëqenies së qytetarëve në Evropë, veçanërisht për…
  Angjelina Bregaj është një prej qindra familjarëve që prej 9 muajsh jetojnë në dramën e post- tërmetit të 26…
  Teksa Shqipëria mbylli një tjetër javë të vështirë të koronavirusit, mjeku i njohur infekisonist, Tritan Kalo, siguron qytetarët se…
  Gazetari Ferdinand Samarxhi i ftuar në rubrikën ”Opinion” në News24 ka folur për Nënë Terezën dhe përkujtimin e saj…
RTV Dukagjini ka siguruar versionin e parë të dokumentit që u është prezantuar palëve në Uashington e për të cilin…
Këtë fundjavë, ambasadorja e Shteteve të Bashkuara në vendin tonë, Yuri Kim ka zgjedhur një destinacion ndryshe   Pasi mbaroi…
Presidenti i Republikës Ilir Meta ka ngushëlluar me një mesazh në fqen e tij në facebook ish Presidentin Nishani për…
Partia Demokratike akuzon qeverinë për korrupsion në punimet e autostradës Tiranë-Elbasan. Në një reagim në Facebook, ish-deputeti Endri Hasa thotë…

Lajmet e fundit

Ish- deputeti i PD: Rama e ka futur vendin në qorrsokak të rrezikshëm. Koha për të zgjedhur po afron, duhet të ndryshojmë kurs!

Politikë

Ish- deputeti i PD: Rama e ka futur vendin në qorrsokak të rrezikshëm. Koha për të zgjedhur po afron, duhet të ndryshojmë kurs!

Ish- deputeti i PD, Agron Shehaj ka përmendur dy probleme të Shqipërisë dukë akuzuar si fajtor Edi Ramën. Shehaj thtoë se Shqipërisë po i ikin djemtë dhe vajzat më të mira...

Gjosha në Njësinë 5: Me ose pa koalicione, me lista të hapura apo të mbyllura, LSI do t’i drejtohet qytetarëve me alternativën e saj për rikthimin e shpresës

Politikë

Gjosha në Njësinë 5: Me ose pa koalicione, me lista të hapura apo të mbyllura, LSI do t’i drejtohet qytetarëve me alternativën e saj për rikthimin e shpresës

  Ish-ministrja e Integrimit Klajda Gjosha ka zhvilluar një takim me qytetarët në njësinë 5. Gjosha thotë se me ose pa koalicione, me lista të hapura apo të mbyllura, LSI do...

Kërpaçi:Qeverisja e rilindjes e trajton Durrësin si një pronë private. Më 25 Prill, rinia do të ndërtojë me votë Shqipërinë ku të gjithë jetojnë të barabartë

Politikë

Kërpaçi:Qeverisja e rilindjes e trajton Durrësin si një pronë private. Më 25 Prill, rinia do të ndërtojë me votë Shqipërinë ku të gjithë jetojnë të barabartë

  Ish-deputetja e LSI-së Floida Kërpaçi është takuar me të rinj në qytetin e Durrësit, nga ku jep edhe një mesazh. Kërpaçi shkruan se qeverisja e rilindjes e trajton qytetin e...