×

Warning

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 44

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Durrës. Siç bëhet me dije, një 77-vjeçare është gjetur e…
Tre automjete janë djegur gjatë natës, nga të cilat dy në qytetin e Vlorës dhe një në fshatin Bishan. Burime…
Një tjetër shqiptar është vrarë në atentat në kryeqytetin e Kolumbisë, Bogota. Lajmin e ka dhënë gazetari investigativ Artan Hoxha,…
Trupi i pajetë i një 40-vjeçari është gjetur mbrëmjen e sotme në fshatin Kabash të Pukës. Viktima është identifikuar si…
Dy shtetas të huaj kanë rënë pre e grabitësve mbrëmjen e djeshme në Golem. Persona të maskuar kanë arritur të…
Një sasi e kosiderueshme kanabis sativa është sekuestruar mbrëmjen e djeshme në pikën kufitare të Kapshticës. Sipas informacioneve, lënda narkotike…
Një revistë hungareze botoi të enjten më shumë se 200 emra të njerëzve që pretendohet se mund të jenë pjesë…
Moska është cilësuar si qyteti me trafikun rrugor më të rënduar në Europë, duke lënë pas Londrën dhe Parisin. Sipas…
Ish-presidenti i vendit, Bujar Nishani përmes një postimi në rrjetet sociale është shprehur se ardhja e Komisioneres së Lartë për…
Mund të konsiderohet skandaloze ajo që ka ndodhur te monumenti i Azem Hajdarit në Tiranë. Në një foto të publikuar…
Gjatë kësaj jave, përfaqësues të ministrisë së Transporteve kanë qenë në qarkun e Kukësit ku kanë zhvilluar takime me përfaqësues…
Ambasadori amerikan në Tiranë, Donald Lu, duket se po luan të gjithë mundësitë e tij për të mundësuar arrestimin e…

Lajmet e fundit

Alibeaj: Çdo javë lind një skandal i ri, i cili i zë vend skandalit të mëparshëm

Politikë

Alibeaj: Çdo javë lind një skandal i ri, i cili i zë vend skandalit të mëparshëm

  I ftuar në Tempora në RTV Ora, ish-deputeti i PD, Enkelejd Alibeaj, u shpreh se skandalet e kësaj qeverie ka qenë aq të shumta sa opozita e ka patur të...

Çështja e detit në Hagë, ish-ministrja e LSI: Nxjerrë në pah se ku qëndron ngërçi i bisedimeve, Rama me dy fytyra

Politikë

Çështja e detit në Hagë, ish-ministrja e LSI: Nxjerrë në pah se ku qëndron ngërçi i bisedimeve, Rama me dy fytyra

  Ish-ministrja e Integrimit, Klajda Gjosha ka reaguar në lidhje me marrëveshjen e detit mes Greqisë dhe Shqipërisë, ku çështja do të shkojë në Gjykata e Hagës. Përmes një mesazhi në ‘Facebook’...

Spahiu: Bashkia e Tiranës është kthyer në abuzuesen më të madhe të fondeve publike dhe taksave të rritura

Politikë

Spahiu: Bashkia e Tiranës është kthyer në abuzuesen më të madhe të fondeve publike dhe taksave të rritura

  Eksperti i ekonomisë njëherësh dhe kryetar i Lëvizjes Socialiste për Integrim për Tiranën, Përparim Spahiu deklaron se përmes reformës territoriale, Bashkitë, sidomos kjo e Tiranës, janë kthyer në abuzuesit më...