Nga Qamil Gjyrezi Mrëmë “Teatri Migjeni” me rastin e 70 vjetorit, është tashmë zyrtarisht "Nder i Kombit". Presidenti i republikës…
Humbja turpëruse në ndeshjen e fundit të Bundesligës, ka përshtjelluar atmosferën te Bayern Munich. Në dyshim prej javësh, Nico Kovac…
Artisti i njohur shqiptar Avni Delvina çeli sot në Tiranë ekspozitën e tij ‘Notre Drame De Tirane’ - ‘Drama Jonë…
Në Qendrën e kulturës “KAÇKM”, në Gostivar prej 3 deri 8 nëntor do të mbahet Festivali ndërkombëtar i teatrit “Othello”.…
Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi, ka vlerësuar ekspozitën ‘Notre Drame de Tiran’ të piktorit Avni Delvina, që po mbahet në ambientet…
Opereta "Lakuriqi i natës", një nga kryeveprat e Johann Strauss për dy mbrëmje do të jetë në skenën e teatrit…
Drama "Eldorado" me regji nga Stefan Çapaliku pas skenës së teatrit në Durrës, nuk mungoi dhe premierë në Tiranë, ndërsa…
Shfaqja “Heroides" u shfaq për publikun premierë në skenën e teatrit të Metropolit. Në skenën shqiptare kjo shfaqje erdhi me…
Edicioni i tretë i festivalit të vetëm ndërkombëtar të teatrove në Kosovë, tashmë ka hyrë në fazën finale të përgatitjeve.…
John Witherspoon, një aktor dhe komedian, i njohur më së miri për rolin e tij si Willie Jones në filmin…
( Drama, “Tango”, para disa ditësh, në Gjenevë, drama, “Emigrantët”, para shumë vjetësh, në Prishtinë. Dramaturgu i njohur polak, Slawomir…
Një konkurrente ukrainase ka interpretuar një këngë në gjuhën shqipe gjatë konkurrimit të saj të djeshëm në “The Voice of…

Lajmet e fundit

Bashkia e Tiranës nuk ka vende në kopshte e çerdhe për 80% të fëmijëve

Politikë

Bashkia e Tiranës nuk ka vende në kopshte e çerdhe për 80% të fëmijëve

  80% e fëmijëve në moshë çerdheje dhe kopshti në Bashkinë e Tiranës nuk gjejnë dot një vend në strukturat publike. Prindërit rrëfejnë se pranimi i fëmijëve kryhet përmes procedurave diskriminuese...

3 të vrarë në Memaliaj/ Vritet babai i Tik Kalemit, viktimë dhe kamarieri e një klient i lokalit

Kronikë

3 të vrarë në Memaliaj/ Vritet babai i Tik Kalemit, viktimë dhe kamarieri e një klient i lokalit

Një atentat mafioz me tre viktima dhe një të plagosur është regjistruar mesnatën e kaluar në Memaliaj, ku shënjestër e atentatit kanë qenë anëtarë të fisit Kalemi. Sipas autoriteteve policore, ngjarja...

Vetëvrasja e Ibros, pas sekuestrimit të miliona eurove dhe mikrobankës së kredive: Akuzat ndaj tij dhe grupit

Kronikë

Vetëvrasja e Ibros, pas sekuestrimit të miliona eurove dhe mikrobankës së kredive: Akuzat ndaj tij dhe grupit

  Vetëvrasja e Olsi Obros, njerit prej të akuzuarëve për mashtrimin e rëndë të qytetarëve duke i zhvatur me mikrokreditë, bashkëshortja e të cilit gjithashtu Elda Ibro, administratore e Micro Credit Albania...