Kadare - Shkrimtari dhe diktatura

E Enjte, 07 June 2018 11:46

KADARE - SHKRIMTARI DHE DIKTATURA 1957-1990

Author: Peter Morgan

Gender: Studim

Përktheu: Ilir Shameti

400 faqe1000 L

Morgan, profesor i Studimeve Evropiane në Universitetine Australisë Perëndimore “ka shkruar studimin e parë të gjatë, në gjuhën angleze, të betejës për mbijetesë ne letërsisë në shtetin e vijës së ashpër staliniste të Shqipërisë”.

kad.JPG

37 komente

 • Përgjigju Authext

  buy cialis canada pharmacy

  Diel, 07 November 2021 06:05 komentuar nga Authext
 • Përgjigju Omidima

  Stromectol

  Premte, 05 November 2021 08:40 komentuar nga Omidima
 • Përgjigju find viagra online

  Cialis Y Embarazo

  E Enjte, 04 November 2021 20:00 komentuar nga find viagra online
 • Përgjigju Foniuro

  Viagra

  E Enjte, 04 November 2021 10:46 komentuar nga Foniuro
 • Përgjigju Aspibly

  Viagra

  E Enjte, 04 November 2021 02:39 komentuar nga Aspibly
 • Përgjigju Cialis

  Effect Of Tadalis Sx Soft

  Hënë, 01 November 2021 05:50 komentuar nga Cialis
 • Përgjigju Siperrorm

  Cialis

  Diel, 31 October 2021 06:43 komentuar nga Siperrorm
 • Përgjigju MexHoonee

  https://buyneurontine.com/ - neurontin generic

  E Enjte, 07 October 2021 05:09 komentuar nga MexHoonee
 • Përgjigju lygiene

  Neurontine

  E mërkurë, 06 October 2021 19:03 komentuar nga lygiene
 • Përgjigju neurontine for depression

  Buy Diflucan Pill

  E mërkurë, 06 October 2021 11:21 komentuar nga neurontine for depression

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Klement Çela iu ben thirrje demokrateve:Me 11 DHJETOR duhet të jenë në Kuvendin Kombëtar të PD si e vetmja rrugë për ekzistencën e PD

Politikë

Klement Çela iu ben thirrje demokrateve:Me 11 DHJETOR duhet të jenë në Kuvendin Kombëtar të PD si e vetmja rrugë për ekzistencën e PD

Të nderuar demokratë,Të nderuar qytetar të Lushnjes,Fort të dashur bashkëudhëtarët e mi në misionin e gjatë opozitar të Grupseksionit Karbunarë e Madhe! Sot,Partia Demomratike thuhet që:"Ndodhet në ditë të vështira?! Unë mendoj...

Ceremonia e largimit të Angela Merkel, paradë, muzikë klasike dhe mbajtje pishtarësh

Globi

Ceremonia e largimit të Angela Merkel, paradë, muzikë klasike dhe mbajtje pishtarësh

  Angela Merkel javën e ardhshme do të largohet nga detyra si kancelare e Gjermanisë. Mbrëmjen e sotme pritet që të mbahet një ceremoni ushtarake me muzikë për nder të saj. Sipas...

Qytetari-Berishës: Je burrë krenar që duhet të prijë, do jemi ortek që do përmbysim regjimin

Politikë

Qytetari-Berishës: Je burrë krenar që duhet të prijë, do jemi ortek që do përmbysim regjimin

  Një prej qytetarëve të pranishëm në Foltoren e Sali Berishës në Bajram Curri në Tropojë, foli për situatën aktuale që po kalon vendi. Qytetari theksoi se Berisha është një burrë krenar...