Parashikimi i motit për sot, e mërkurë, 11 dhjetor 2019

E mërkurë, 11 December 2019 08:23

Gadishulli i Ballkanit  është në ndikimin e qëndrës me presion të ulët atmosferik  të pozicionuar në detin Jon, e cila po kushtëzon në territorin e Shqipërisë dhe Kosovë kushte amtosferike të pastabilizuara.

Moti sot do të jetë i vranët në zonën e Ultësirës perëndimore, ndërsa në zonat malore do të ketë  rreshje shiu dhe bore për shkak të masave ajrore më të ftohta.

Era do të jetë me drejtim Verilindje (NE) me shpejtësi 10-20 m/sek në bregdet.

Valëzimi do të jetë i forcës 5-6 me lartësi vale 1,5-2,5 metër në det të hapur.

Temperaturat do të jenë të ulëta.

Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore -1/6°C

Zonat e ulëta  5/15°C

Zonat bregdetare 8/15°C

Kosova

Moti do të jetë me vranësira dhe rreshje bore.

Temperaturat do të regjistrojnë vlera nga 0°C në mëngjes deri në 6°C gradë Celcius në mesditë.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Ish deputeti Xhemal Gjunkshi, të emëruarit të Ramës në bashkinë Bulqizë: Lefter DORËHIQU!

Politikë

Ish deputeti Xhemal Gjunkshi, të emëruarit të Ramës në bashkinë Bulqizë: Lefter DORËHIQU!

Kryeministri duhet të kishte shkarkuar Leter Allën, të droguarin e Bulqizës. Heshtje dhe indiferentizëm pas transmetimit të videos shokuese të transmetuar në ABC TV, ku shihet Kryebashkiaku i emëruar nga Edi...

‘Anti-shpifja’ për shqyrtim në Komisionin e Venecias, ish-deputetja e opozitës: Akti i KiE zbulon fytyrën e qeverisë

Politikë

‘Anti-shpifja’ për shqyrtim në Komisionin e Venecias, ish-deputetja e opozitës: Akti i KiE zbulon fytyrën e qeverisë

Pasi Këshilli Europian kërkoi që paketa ‘Anti-shpifje’ të shkojë për shqyrtim në Komisionin e Venecias, vjen një reagim dhe nga ish-deputetja e LSI-së Kejdi Mehmetaj. Përmes një mesazhi Mehmetaj thekson...

200 lëkundje tërmeti në Turqi nga mbrëmja e djeshme

Globi

200 lëkundje tërmeti në Turqi nga mbrëmja e djeshme

Turqia është goditur nga një numër tërmetesh gjatë mbrëmjes së djeshme dhe ditës së sotme. Turqia ka përjetuar momente tmerri, gjatë natës së kaluar, teksa është goditur nga rreth 200...

Sondazh

Nothing found!