Një vatër e re zjarri rrezikon banesat e Rrethit të Epër në Lezhë

Tuesday, 04 August 2020 16:43

 

Një vatër e re zjarri rrezikon banesat e Rrethit të Epër të Lezhhës.

Edhe pse nga forcat zjarfikëse është tentuar të ndërpritet vijimi i tij, ka qenë e pamundur, madje duke rrezikuar dhe jetën e dy prej tyre.

Ndërkohë që në afersi përmes rrugës së vjeter nacionale, është dërguar një zjarrfikëse, që të mundësoje ruajtjen e shtëpive rrotull kësaj vatre zjarri tejet të rrezikshme.

Shërbimet policore kanë kryer këqyrjet e vendit ku ka rënë zjarri, por ashtu si dhe në Katund të Vjetër, po ndodh e njëjta gjë, e zjarret dyshohet se po vihen në mënyrë të qëllimshme.

Erërat e forta që po fryjnë si në Mirditë ashtu edhe në Lezhë, kanë bërë që flakët të përhapen edhe më shumë, duke shkrumbuar qindra hektarë pyje dhe kullota.

Me vatrën aktuale, shkon në pesë numri i zonave që po digjen në Qarkun e Lezhës.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

BIBERAJ/REFUZIMI I MERKEL PER EDI RAMEN FUNDI I PALAVDISHEM I "MBESHTETJES NDERKOMBETARE" NDAJ "LIDERIT GLOBAL"!

Politikë

BIBERAJ/REFUZIMI I MERKEL PER EDI RAMEN FUNDI I PALAVDISHEM I "MBESHTETJES NDERKOMBETARE" NDAJ "LIDERIT GLOBAL"!

  REFUZIMI I MERKEL PER EDI RAMEN FUNDI I PALAVDISHEM I "MBESHTETJES NDERKOMBETARE" NDAJ "LIDERIT GLOBAL"!MEQENES EDIN NUK E TAKOI AS KRYETARI I GRUPIT PARLAMENTAR TE CDU/CSU-se ATEHERE AI "TAKOI" NE...

Ish-deputetja e LSI:Në 25 prill shqiptarët do japin përgjigjen e merituar çdokujt që është tallur me ata

Politikë

Ish-deputetja e LSI:Në 25 prill shqiptarët do japin përgjigjen e merituar çdokujt që është tallur me ata

  Ish-deputetja e LSI-së, Floida Kërpaçi ka sjellë në vëmendje një shqetësim të një banori të Tiranës për mungesën e ujit të pijshëm. Përmes një statusi në ‘Facebook’ Kërpaçi thekson se në...

Grabitet dhe dhunohet gjatë natës e moshuara në Gjirokastë

Kronikë

Grabitet dhe dhunohet gjatë natës e moshuara në Gjirokastë

  Një ngjarje e rëndë mesoht se ka ndodhur në Gjirokastër gjatë orëve te fundit. Gjatë natës një e moshuar është grabitur dhe më pas dhunuar në fshatin Palokastër të qytetit të...