Gazetari i njohur amerikan, Bill O’Reilly, ka denoncuar faktin se i biri i George Soros, Aleksandri, po merr përsipër…
Ndërsa luftimet e ashpra vazhduan në qytetin e vogël të minierave të kripës Soledar mbrëmë, presidenti Volodymyr Zelenskyy vlerësoi luftëtarët…
Ambasadori rus Aleksandar Boçan Kharçenko ka deklaruar se vendi i tij pretendon që Beogradi të jetë pjesë e konferencave ndërkombëtare…
Papa Benedikti XVI u përcoll për në banesën e fundit me një ceremoni solemne. Por i munguari i madh i kësaj…
  Nga Cameron Cawthorne dhe Joe Schoffstall, Fox News Alex Soros, djali i donatorit dhe filantropit miliarder George Soros, në…
  Nga Nikolaus Harbusch, BILD Papa Benedikti XVI ishte Papa i 265-të në historinë e kishës. Sot ai do e…
Papa Benedikti i XVI ndërroi jetë në moshën 95-vjeçare, pak orë para ndërrimit të viteve, në rezidencën e tij në…
Nga Alessandra Scotto di Santolo/ Marrëveshja e Turqisë me Shqipërinë për dronët i ka tërbuar autoritetet greke. Ministri i Jashtëm…
  Gazeta prestigjioze britanike, “The Economist”, ka analizuar situatën e tensionuar në veri të vendit, me ç’rast ka ngritur alarmin…
18 DhjetoZëdhënësja e Ministrisë së Jashtme të Rusisë, Marija Zakharova, ka deklaruar se “fajtor” për tensionet e krijuara në veri…
  BILD A e ka eliminuar presidenti turk, Rexhep Taip Erdogan, konkurrentin e tij më të madh politik në zgjedhjet…
  BILD 1.5 milionë euro- në para të thata!   Të sekuestruara gjatë hetimeve për korrupsion në Bruksel, mes të…

Lajmet e fundit

Tërhiqet kandidati i grupimit ‘Basha-Alibeaj’ për Bashkinë e Lezhës

Politikë

Tërhiqet kandidati i grupimit ‘Basha-Alibeaj’ për Bashkinë e Lezhës

Kandidati i grupimit ‘Basha-Alibeaj’ për Bashkinë e Lëzhës, Sandër Marku është tërhequr nga gara për zgjedhjet lokale të 14 majit. Lajmin është konfirmuar për mediat, ndërkohë dhe Alibeaj, në konferencën për...

Alibeajt i ikën edhe kandidati i Librazhdit, Bujar Vreto: Nuk hyj në garë!

Politikë

Alibeajt i ikën edhe kandidati i Librazhdit, Bujar Vreto: Nuk hyj në garë!

Vetëm ditën e sotme kanë lënë garën e zgjedhjeve të 14 majit katër kandidatë të grupit të Enkelejd Alibeajt.  Pas Sandër Markut në Lezhë, Genç Doçit në Kurbin dhe Gjergji Gjatës...

14 maji/ Tërhiqet nga gara edhe kandidati i Alibeajt në Kurbin

Politikë

14 maji/ Tërhiqet nga gara edhe kandidati i Alibeajt në Kurbin

Pas lajmërimit të Gjergji Gjatës për dorëheqjen e tij si kandidat i PD për kryetar bashkie në Korçë dhe Bujar Vretos, kandidati i PD për kryetar bashkie në Librazhd, listës...