By  Social Links forMiranda Devine Published Feb. 6, 2022 Updated Feb. 7, 2022, 9:13 a.m. ET     As if Secretary of…
Administrata e presidentit Joe Biden tha të hënën se ai do t’i vendoste veton një propozimi për ndihmë për Izraelin,…
Prej ditësh, mediat e djathta në SHBA raportojnë se miliarderi amerikan, George Soros po derdh miliona për të kthyer Teksasin…
Donald Trump ka deklaruar se do të vendosë tarifa të tjera mbi mallrat kineze nëse zgjidhet sërish President i SHBA-së.…
Ish-presidenti Donald Trump rekrutoi disa donatorë të mëdhenj republikanë për të mbështetur fushatën e tij presidenciale të shtunën dhe ai…
Polymarket, i njohur për parashikimet, aktualisht i jep një probabilitet absolut prej 94% Donald Trump-it për të siguruar kandidaturën e…
Teksa pritshmëria po shtohej para zgjedhjeve paraprake në New Hampshire, një valë ndryshimesh të papritura në modelet e votimit po…
Nga Freddy Gray, SPECTATOR Donald Trump tha dje se ne jemi në ‘prag të Luftës së Tretë Botërore’, pasi një…
Nga Hugo Bachega, BBC Ishte pothuajse e pashmangshme që trupat amerikane do të vriteshin. Që nga fillimi i luftës së…
Ish-presidenti i SHBA-ve, Donald Trump, ka deklaruar së fundmi se Amerika e “ka humbur rrugën” ndërsa vuri në dukje politikat…
Donald Trump është larguar nga gjyqi i tij për shpifje në Nju Jork teksa në sallë po thuheshin argumentet përmbyllëse…
Ka shumë gjasa që gara e ardhshme për zgjedhjet presidenciale në SHBA të jetë mes Donald Trump e Joe Biden,…

Lajmet e fundit

Toni Kroos njofton fundin e karrierës/ BILD: Po largohet lideri i kombëtares...

Sport

Toni Kroos njofton fundin e karrierës/ BILD: Po largohet lideri i kombëtares...

Nga Christian Falk, BILD   Ai ka qenë prej vitesh një nga yjet tanë më të mëdhenj aktivë të futbollit në mbarë botën. Por jo për shumë kohë...  Lideri i kombëtares Toni Kroos...

Fluksi i pushuesve nxit turizmin detar/ Sigurimi i Përgjegjësisë për mjetet lundruese, çka ju nevojitet për një lundrim të qetë

Sociale

Fluksi i pushuesve nxit turizmin detar/ Sigurimi i Përgjegjësisë për mjetet lundruese, çka ju nevojitet për një lundrim të qetë

Vrulli i turizmit gjatë viteve të fundit në Shqipëri ka nxitur zhvillimin e aktiviteteve të turizmit detar për qëllime çlodhëse dhe argëtuese.  Sipas Ministrisë së Turizmit dhe Mjedisit deri më tani...

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Politikë

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Nga Onelda Zefi: Vendoset veto ne lulishten e vetme qe ka ngelur ne zonen e Parafabrikateve tek Rr:Llambi Bonata ne Kombinat. Shikoni sesi Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin...