Koronavirusi tashmë shënon 4.8 milionë të infektuar në gjithë botën nga të cilët 318 mijë kanë vdekur kurse 1 milion…
  Profesori i biologjisë në Harvard dhe sipërmarrësi Timothy Springer pa të ardhme premtuese në një firmë të re bioteknike…
  SHBAPresidenti i SHBA, Donald Trump nuk resht së akuzuari OBSH-në. Pasi e akuzonte që i kushtonte vëmendje vetëm Kinës…
SHBAPresidenti i SHBA, Donald Trump nuk i ndahet OBSH-së dhe kësaj radhe është i qartë pasi i ka dërguar një…
Kryeministri i Italisë, Giuseppe Conte ka zbardhur detajet të dekretit të fundit me masa urgjente në përballimin e pandemisë Covid-19.…
SHBA-ja regjistroi 820 të vdekur nga koronavirusi i ri gjatë 24 orëve të fundit duke e çuar bilancin total në…
Kina ka pranuar se shkatërroi disa kampione të Koronavirusit në fazat e hershme të shpërthimit të tij, por kundërshtoi pretendimet…
Italia dhe Spanja dhe vende te tjera Evropiane, perfshire edhe Shqiperine, nisin sot lehtesimin me tej te kufizimeve per shkak…
Stefano Magni Obamagate. Ka dyshime të reja që ish-Presidenti Obama po spiunonte pasardhësin e tij Trump dhe dëshironte ti vinte…
Donald Trump po i ushtron presion Kryetarit të Gjykatës së Senatit Lindsey Graham për të thirrur ish-presidentin Barack Obama ,për…
SPANJEVijojnë të ulen shifrat e të vdekurve nga koronavirusi në Spanjë. Në 24 orët e fundit në Spanjë kanë ndërruar…
Gjermania, Austria, Zvicra dhe Franca lehtësojnë nga e shtuna hapjen e kufijve mes tyre. Por këto lehtësime vlejnë vetëm për…

Lajmet e fundit

Shuhet profesori i tre kontinenteve, Agron Fico

Kulturë

Shuhet profesori i tre kontinenteve, Agron Fico

Shuhet në moshën 86-vjeçare albanologu dhe studiuesi i njohur Agron Fico. Lajmin e ka dhënë Akademia e Shkenca, teksa vlerëson maksimalisht figurën e Ficos, për kontributin e vyer të dhënë...

Prokuroria shpall moskompetencën për aksionin anti-drogë në Kukës, dosja kalon në SPAK

Politikë

Prokuroria shpall moskompetencën për aksionin anti-drogë në Kukës, dosja kalon në SPAK

Prokuroria e Kukësit ka shpallur moskompetencë në lidhje me dosjen e 19 të arrestuarve për trafik droge në Kukës. Dosja me 19 të arrestuar ka kaluar tashmë në duart e SPAK...

Pas takimit me ambasadorët, Bylykbashi e Vasili në zyrën e Bashës, i pranishëm edhe kryetari i PDIU

Politikë

Pas takimit me ambasadorët, Bylykbashi e Vasili në zyrën e Bashës, i pranishëm edhe kryetari i PDIU

Oerd Bylykbashi dhe Petrit Vasili pas takimit me ambasadorët Yuri Kim, Luigi Soreca dhe Duncan Norman kanë shkuar në zyrën e Bashës. Dy të mandatuarit e opozitës për Këshillin Politik do...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!