Disa shkencëtarë në Kopenhagen besojnë se po bëjnë një zbulim të madh përsa i përket teknologjisë së kompjuterave .Ata shprehen…
Presidenët e Iranit,Turqisë dhe Rusisë janë takuar sot në Ankara për të biseduar për situatën në Siri. Erdogan ka mirëpritur…
4 anëtarë të një familje kanë humur jetën ,në një aksident rrugor, pasi i kanë prerë rrugën një kamioni. Aksidenti…
Ndoshta duke synuar të rrëmbejë vëmendjen nga grupi i madh i video thirrjeve të përditësuara nga Snapchat-i këtë mëngjes, Facebook…
 Në familjen Mbretërore të Spanjës ka  ndodhur një ngjarje e pahijshme,  teksa të ndodhur në Katedralen Palma  në  Majorca ato…
Deputeti I LDK-së në Kosovë Driton Selmanaj, ka fajësuar Presidentin Hashim Thaçi për ndërhyrjen e Turqisë në Kosovë, duke ia…
Qeveria austriake e konservatorit , po përgatit një ligj që ndalon mbajtjen e burkave nëpër kopshte dhe në shkollat fillore.…
Policia greke ka goditur një tjetër bandë që merrej me trafikimin dhe shitjen e kokainës në Athinë.  Janë sekuestruar 2…
Një aksident mjaft i rëndë ka ndodhur në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, në Florida, ku 4 anëtarë të një…
Komisioni Europian në një komunikatë për shtyp të lëshuar ditën e martë, tha se mënyra e arrestimit dhe dëbimit të…
Ka reaguar për herë të parë BE në lidhje me arrestimin dhe më pas dëbimin e 6 turqve në Kosovë,…
Ka reaguar për herë të parë kleriku Fetullah Gulen në lidhje me deportimin e gjashtë turqve që dyshohen se janë…

Lajmet e fundit

Shuhet profesori i tre kontinenteve, Agron Fico

Kulturë

Shuhet profesori i tre kontinenteve, Agron Fico

Shuhet në moshën 86-vjeçare albanologu dhe studiuesi i njohur Agron Fico. Lajmin e ka dhënë Akademia e Shkenca, teksa vlerëson maksimalisht figurën e Ficos, për kontributin e vyer të dhënë...

Prokuroria shpall moskompetencën për aksionin anti-drogë në Kukës, dosja kalon në SPAK

Politikë

Prokuroria shpall moskompetencën për aksionin anti-drogë në Kukës, dosja kalon në SPAK

Prokuroria e Kukësit ka shpallur moskompetencë në lidhje me dosjen e 19 të arrestuarve për trafik droge në Kukës. Dosja me 19 të arrestuar ka kaluar tashmë në duart e SPAK...

Pas takimit me ambasadorët, Bylykbashi e Vasili në zyrën e Bashës, i pranishëm edhe kryetari i PDIU

Politikë

Pas takimit me ambasadorët, Bylykbashi e Vasili në zyrën e Bashës, i pranishëm edhe kryetari i PDIU

Oerd Bylykbashi dhe Petrit Vasili pas takimit me ambasadorët Yuri Kim, Luigi Soreca dhe Duncan Norman kanë shkuar në zyrën e Bashës. Dy të mandatuarit e opozitës për Këshillin Politik do...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!