Gjykata e Lartë e Kolorados vendosi të martën që emri i ish-presidentit amerikan Donald Trump nuk mund të jetë në…
Ish-presidenti amerikan, Donald Trump, reagoi pas një vendimi të Gjykatës së Lartë të shtetit të Kolorados, për të mos lejuar…
Kryeministri Edi Rama mund të jetë munduar ta shesë te mediat e tij një takim rastësor me Elon Musk si…
Dënimi i Charles McGonigal, ish-agjentit të lartë të kundërzbulimit të FBI, është lajm kryesor në mediat amerikane dhe jo vetëm.…
Një gjykatë në Nju Jork pritet të japë vendimin sot për agjentin e diskredituar të FBI, Charles McGonigal, për atë…
Djali i presidentit amerikan, Hunter Biden, sfidoi publikisht Kongresin, duke mos marrë pjesë në një seancë të Komisionit të Mbikëqyrjes…
Republikanët e Dhomës së Përfaqësuesve pritet të votojnë të mërkurën mbi rezolutën e tyre për të zyrtarizuar një hetim për…
  "Shqipëria ka një histori për emigracionin, Italia gjithashtu dhe kur vetë këto vende i trajtojnë emigrantët si numra dhe…
Danielle Waldman bëri vallëzimin e fundit të jetës së saj të re pak kohë para agimit të 7 tetorit. Menjëherë…
Ish-Presidenti Donald Trump ka paralajmëruar Presidentin Biden se “është hapur kutia e Pandorës”. Referuar akuzave që janë ngritur ndaj tij, Trump…
Prokurorët federalë amerikanë kërkojnë maksimumin e dënimit për agjentin e diskredituar të FBI, Charles McGonigal. Mediat amerikane raportojnë se bëhet fjalë…
Landi lindor i Saksoni-Anhaltit e ka lidhur shtetësinë gjermane për të huajt me deklarimin e mbështetjes për Izraelin. Radikalizimit në…

Lajmet e fundit

Toni Kroos njofton fundin e karrierës/ BILD: Po largohet lideri i kombëtares...

Sport

Toni Kroos njofton fundin e karrierës/ BILD: Po largohet lideri i kombëtares...

Nga Christian Falk, BILD   Ai ka qenë prej vitesh një nga yjet tanë më të mëdhenj aktivë të futbollit në mbarë botën. Por jo për shumë kohë...  Lideri i kombëtares Toni Kroos...

Fluksi i pushuesve nxit turizmin detar/ Sigurimi i Përgjegjësisë për mjetet lundruese, çka ju nevojitet për një lundrim të qetë

Sociale

Fluksi i pushuesve nxit turizmin detar/ Sigurimi i Përgjegjësisë për mjetet lundruese, çka ju nevojitet për një lundrim të qetë

Vrulli i turizmit gjatë viteve të fundit në Shqipëri ka nxitur zhvillimin e aktiviteteve të turizmit detar për qëllime çlodhëse dhe argëtuese.  Sipas Ministrisë së Turizmit dhe Mjedisit deri më tani...

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Politikë

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Nga Onelda Zefi: Vendoset veto ne lulishten e vetme qe ka ngelur ne zonen e Parafabrikateve tek Rr:Llambi Bonata ne Kombinat. Shikoni sesi Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin...