Horoskopi për ditën e sotme, 28 mars 2020

Saturday, 28 Mars 2020 08:04

Dashi
Krijoni një pamje të mirë në mendjen tuaj për të ngritur moralin. Bëni kujdes me disa objekte të rëndësishme në shtëpinë tuaj. Mos bëni ankesa të tepërta në marrëdhënien tuaj në çift.

Demi
Ndiqni një regjim të shëndetshëm ushqimor duke e shoqëruar me ushtrime fizike. Gjendja juaj financiare do të jetë e qëndrueshme dhe do të mund të zgjidhni disa probleme financiare.

Binjakët
Do të jeni në gjendje të mirë shëndetësore, pavarësisht një dite të ngarkuar. Ekziston mundësia që partneri/partnerja juaj t’ju kërkojë ndjesë rreth një çështeje të caktuar. Shefat në punë mund të shprehin pakënaqësi ndaj jush.

Gaforrja
Ka gjasa që gjatë kësaj dite të mos ndiheni komod, por me ndihmën e një mikut tuaj mund të qetësoheni. Dëgjoni muzikë për t’u ndjerë të relaksuar. Partneri/partnerja juaj mund të ketë nevojë për më shumë vëmendje.

Luani
Sjellja juaj e nxituar mund të shkaktojë probleme në jetën tuaj bashkëshortore. Mendoni përpara se të veproni. Ekziston mundësia të arrini një marrëveshje financiare.

Virgjëresha

 

Përpiquni të tregoheni të duruar para kritikave që mund t’ju bëjnë sot. Shmangni peronat që iu afrohen vetëm kur ndodhen në ditë të vështira. Përpjekjet e shumta në punë, shumë shpejt do t’ju shpërblehen.

Peshorja
Pikëpamjet tuaja të sinqerta mund të lëndojnë një mikun tuaj. Kujtoni që duhet të tregoheni bashkëpunues si në shtëpi ashtu edhe në punë. Ka gjasa të debatoni me bashkëshortin/bashkëshorten tuaj rreth një të fshehte, të cilën nuk e keni ndarë me të.

Akrepi
Bëni mirë të gjeni pak kohë për t’u relaksuar pasi lodhja e tepërt do të ndikojë negativisht gjatë ditës. Në dashuri do të përjetoni momente shumë të këndshme. Nëse keni bërë ndërmend të investoni, nuk është dita e duhur.

Shigjetari
Do të ndiheni të relaksuar dhe do të keni dëshirë ta shijoni ditën sa më shumë. Do të përfitoni nga ndihma e një prej familjarëve tuaj. Rekomandohet të jeni më kreativ në marrëdhënien tuaj romantike.

Bricjapi
Nëse ndjenjat tuaja mund t’i harmonizoni me veprime të arsyeshme, do të jeni edhe më shumë të sigurt. Ndriçojeni jetën tuaj në dashuri, përpiquni që të silleni me entuziazëm ndaj partnerit/partneres suaj.

Ujori
Kontrolli emocionet dhe shmangni frikën sa më shpejt të jetë e mundur, pasi kjo do të ndikojë vetëm negativisht tek ju. Tensionet në punë nuk do t’ju lënë kohë për familajrët. Përpiquni ta shfrytëzoni më mirë kohën tuaj të lirë.

Peshqit
Tregoni më kujdes për shëndetin e partnerit/partners suaj. Rekomandohet t’i paraqisni në mënyrë më tërheqëse idetë, në mënyrë që të merrni një reagim pozitiv dhe përkrahje nga bashkëpunëtorët.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Erë e fortë dhe reshje masive dëbore në Korçë, trashësia arrin deri në 15 cm, rekomandohet përdorimi i zinxhirëve

Aktualitet

Erë e fortë dhe reshje masive dëbore në Korçë, trashësia arrin deri në 15 cm, rekomandohet përdorimi i zinxhirëve

  Vijojnë pa ndërprerje reshjet e dëborës në Qarkun e Korçës. Nga të dhënat e fundit raportohet se trashësia e dëborës arrin deri në 15 centimetra.   Njoftimi: Ne Qarkun Korce gjate gjithe nates ka...

Vrasje në Durrës, 32-vjeçari qëllohet me breshëri kallashnikovi gjatë konfliktit

Kronikë

Vrasje në Durrës, 32-vjeçari qëllohet me breshëri kallashnikovi gjatë konfliktit

    DURRËS Policia njofton se një vrasje me armë zjarri ka ndodhur sot pasdite në lagjen numër 16 në Durrës.   Sipas policisë, 32-vjeçari Edmir Bregu me emër të ndryshuar në Ilir Kuçi ...

Dita Ndërkombëtare e Edukimit, Xhixho: LSI trajtim të barabartë ndaj të rinjve. Qeveria Rama nuk ka politika stimuluese

Politikë

Dita Ndërkombëtare e Edukimit, Xhixho: LSI trajtim të barabartë ndaj të rinjve. Qeveria Rama nuk ka politika stimuluese

  Ish-deputetja dhe nënkryetarja e LSI-së, Erisa Xhixho në Ditën Ndërkombëtare të Edukimit, përcjell ndër të tjera një mesazh sensibilizues e shpresëdhënës, veçanërisht për gratë dhe vajzat. ””M’u desh shumë kohë...