Analisti Andi Bushati, në ‘Çim Peka Live’ në Syri Tv, tha se investigimi i RAI3 ka lidhur faktet se si…
I ftuar në emisionin ‘Çim Peka Live’ në SYRI TV për të komentuar reportazhin që zhvilloi gazetari i RAI 3…
Nga Boldnews.al   “Shpifje, shpifje, shpifje”-bërtiste kryeministri Edi Rama teksa i numëroheshin deputetët me rekorde të frikshme kriminale. I mbronte deri…
Vetëm pak ditë se Edi Rama dhe Giorgia Melonit për të sjellë refugjatët afrikanë në Shqipëri, në ambasadën Italiane në…
“Në qoftë se ju shndërroheni në mercenarë të Ballës, Ramës dhe Veliajt, keni bërë zgjidhje të gabuar”, ishte paralajmërimi i…
“Të premten, Erion Veliaj jep dorëheqjen sepse gjyqin do ta bëjmë në sheshin Skënderbej”, tha lideri i opozitës, Sali Berisha,…
Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha gjatë fjalës së tij në tubimin qytetar, është shprehur Edi Rama ia ka besuar…
Presidentja Vjosa Osmani fjalimin e saj në seancën e rregullt raportuese për situatën e sigurisë në gjashtëmujorin e fundit në…
Gazetari italian i RAI3, Giorgio Mottola gjatë një intervistë të dhënë në Edicionin e Mbrëmjes në SYRI TV, me moderatoren…
Gazetari italian, Giorgio Mottola, ishte i ftuari i Armela Ferkos në edicionin e mbrëmjes në SYRI TV. Gazetari i RAI3…
Gazetari italian, Giorgio Mottola, në një intervistë për gazetaren Armela Ferko në SYRI TV, tha se Engjëll Agaçi është një…
Në raportin zyrtar te vitit 2023. Departamenti Amerikan i Shtetit ka rrëzuar reformën në drejtësi dhe qeverisjen e Edi Ramës.…

Lajmet e fundit

'Drejt Gjermanisë', UEFA publikon disa nga fotot më ikonike të Shqipërisë

Sport

'Drejt Gjermanisë', UEFA publikon disa nga fotot më ikonike të Shqipërisë

Shqipëria u kualifikua për herë të dytë në historinë e saj, në një kampionat Europian.   Kuqezinjtë i mbyllën kualifikueset në vendin e parë, duke lënë pas kombëtare të forta si Çekia...

Mbrëmje e madhe në Champions/ Bayern-Arsenal dhe City-Real, gjithçka e hapur për në gjysmëfinale

Sport

Mbrëmje e madhe në Champions/ Bayern-Arsenal dhe City-Real, gjithçka e hapur për në gjysmëfinale

Sonte në mbrëmje do të mësohen dy “biletat” e tjera gjysmëfinale të Champions-it.   Në orën 21:00 do të luhen Manchester City-Real Madrid dhe Bayern Munchen-Arsenal. Manchester City duket disi më favorit pas...

Nderimi i Patti Smith-it për Dua Lipën

Show-biz

Nderimi i Patti Smith-it për Dua Lipën

Tre vjet pas pasi filloi të publikohet lista me 100 pionierët revolucionar të revistës TIME në fusha të ndryshme të jetës, Dua Lipa zbukuron kopertinën e saj të re si një nga njerëzit më...