Ish-Presidenti i Republikës, Bujar Nishani, shprehet se situata e rëndë ekonomike dhe sociale në vend ka krijuar një zemërim të…
Kryetari i Grupit Parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili, në një reagim në rrjetin social “Facebook” ka reaguar…
      Revolta ka arritur kulmin. Tregtarët nuk durojnë dot më pas vendimt më të fundit të qeverisë për…
Teksa tregjet kryesore në kryeqytet kanë ulur qepenat në shenjë proteste ndaj përfshirjes në skemën e TVSH-së, deputeti demokrat Flamur…
Protesta e biznesit të vogël në tregun e Medresesë në Tiranë është shoqëruar me incidente. Policia bashkiake dhe ajo private…
Biznesi i vogël në të gjithë vendin ka vendosur të protestojë ditën e sotme, kundër skemës së re të qeverisë…
Protestës së biznesit të vogël, kundër rritjes së taksave i është bashkuar edhe deputetja e PD-së, Jorida Tabaku. Teksa e…
Ashtu sikur ishte paralajmëruar biznesi i vogël sot në Shqipëri ka nisur uljen e qepenave në shenjë  kundërshtimi ndaj vendimit…
Tregtarët thonë për kamerën e “News24” se: “I bashkohemi protestës së tregtarëve dhe Shoqërisë, pasi taksat janë rritur ndjeshëm, unë…
Biznesi i vogël dhe i mesëm në Tiranë dhe nw tw gjithw Shqipwrinw ka nisur uljen e qepenave, në kuadrin…
Pronarët e bizneseve të vogla e të mesme protestojnë sot kundër skemës së re të TVSH-së. Ata refuzojnë të paguajnë…
Siç duket qeveria ka shumë arsye për tu trembur nga protesta e pritshme sot nga biznesi i vogël dhe i…

Lajmet e fundit

Vrasje në Durrës, 32-vjeçari qëllohet me breshëri kallashnikovi gjatë konfliktit

Kronikë

Vrasje në Durrës, 32-vjeçari qëllohet me breshëri kallashnikovi gjatë konfliktit

    DURRËS Policia njofton se një vrasje me armë zjarri ka ndodhur sot pasdite në lagjen numër 16 në Durrës.   Sipas policisë, 32-vjeçari Edmir Bregu me emër të ndryshuar në Ilir Kuçi ...

Dita Ndërkombëtare e Edukimit, Xhixho: LSI trajtim të barabartë ndaj të rinjve. Qeveria Rama nuk ka politika stimuluese

Politikë

Dita Ndërkombëtare e Edukimit, Xhixho: LSI trajtim të barabartë ndaj të rinjve. Qeveria Rama nuk ka politika stimuluese

  Ish-deputetja dhe nënkryetarja e LSI-së, Erisa Xhixho në Ditën Ndërkombëtare të Edukimit, përcjell ndër të tjera një mesazh sensibilizues e shpresëdhënës, veçanërisht për gratë dhe vajzat. ””M’u desh shumë kohë...

LSI kallëzim penal ndaj drejtoreshës së Tatimeve, Shehaj: Biznesi i saj veprime antiligjore në disa institucione shtetërore

Politikë

LSI kallëzim penal ndaj drejtoreshës së Tatimeve, Shehaj: Biznesi i saj veprime antiligjore në disa institucione shtetërore

  Lëvizja Socialiste për Integrim paralajmëroi të dielën një kallëzim penal ndaj Drejtoreshës së Përgjithshme të Tatimeve e cila përmes biznesit të saj kryente veprime antiligjore në disa institucione shtetërore. Në...