×

Warning

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 44

  Avokatja më e madhe e qeverisë nuk ka parë asgjë nga mbjellja e kanabisit, Tahiri nuk ekziston, ndërsa vendet…
Pas takimit të zhvilluar midis kryeministrit Rama dhe kancelares gjermane Merkel, ku kjo e fundit refuzon ta përkrahë vendin tonë…
Pas intervistës në DW, kryeministri Edi Rama ka dhënë një tjetër intervistë për agjencinë e lajmeve Reuters. Sipas tij mbyllja…
Kancelarja Angela Merkel e kthen mbrpasht kryeministrin Edi Rama, duke i kërkuar që deri në qershor të japë prova për…
“Kur shtrohet pyetja për Shqipërinë që të bëhet sa më shpejt anëtare e BE-së, ka dhe njerëz që janë skeptikë.…
Fatos Lulo dhe Altina Xhoxhaj janë të dy anëtarë të Gjykatës Kushtetuese dhe të dy kanë rezultuar me probleme gjatë…
Zëvendëskryetari i Lëvizjes Socialiste, Luan Rama, në një shkrim të publikuar në rrjetet sociale, denoncon faktin se Kryeministri dhe qeveria…
Ish kryeministri Sali Berisha ka bërë publik me video një denoncim të bërë nga një biznesmen mbi një ngjarje të…
"Televizori i Beqes": Kësisoj është shprehur deputeti demokrat Luçiano Boçi lidhur me propozimin e fundit të Ilir Beqjes, 'Dekanit të…
Kryetari i Grupit Parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili, akuzoi qeverinë dhe kryeministrin Edi Rama se është penguesi…
Ish-drejtuesi i lartë i Policisë së Shtetit, Mithat Havari, duke iu referuar vrasjes së Artan Cukut , tha se kjo…
Në një dalje për mediat deputeti i Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj, akuzon Kryeministrin Rama se po pengon opozitën për hetimin…

Lajmet e fundit

Klement Çela iu ben thirrje demokrateve:Me 11 DHJETOR duhet të jenë në Kuvendin Kombëtar të PD si e vetmja rrugë për ekzistencën e PD

Politikë

Klement Çela iu ben thirrje demokrateve:Me 11 DHJETOR duhet të jenë në Kuvendin Kombëtar të PD si e vetmja rrugë për ekzistencën e PD

Të nderuar demokratë,Të nderuar qytetar të Lushnjes,Fort të dashur bashkëudhëtarët e mi në misionin e gjatë opozitar të Grupseksionit Karbunarë e Madhe! Sot,Partia Demomratike thuhet që:"Ndodhet në ditë të vështira?! Unë mendoj...

Ceremonia e largimit të Angela Merkel, paradë, muzikë klasike dhe mbajtje pishtarësh

Globi

Ceremonia e largimit të Angela Merkel, paradë, muzikë klasike dhe mbajtje pishtarësh

  Angela Merkel javën e ardhshme do të largohet nga detyra si kancelare e Gjermanisë. Mbrëmjen e sotme pritet që të mbahet një ceremoni ushtarake me muzikë për nder të saj. Sipas...

Qytetari-Berishës: Je burrë krenar që duhet të prijë, do jemi ortek që do përmbysim regjimin

Politikë

Qytetari-Berishës: Je burrë krenar që duhet të prijë, do jemi ortek që do përmbysim regjimin

  Një prej qytetarëve të pranishëm në Foltoren e Sali Berishës në Bajram Curri në Tropojë, foli për situatën aktuale që po kalon vendi. Qytetari theksoi se Berisha është një burrë krenar...