×

Warning

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 61

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 44

Raporti i fundit për lirinë e medias në Shqipëri, është komentuar nga Partia Demokratike e cila ka veçuar  rritjen e…
Vetëm pak ditë pas akuzave të PD për vonesa në pajisjen e deputetëve të komisionit hetimor Tahiri me certifikata sigurie,…
"Byroja e Sigurisë Diplomatike të Departamentit Amerikan të Shtetit e konsideron Tiranën si vend i rrezikshmërisë së lartë për krime…
Veliaj dhe shefi i tij, kryeministri Rama, kanë miratuar “mbjelljen” e dhjetëra kullave, që do të pushtojnë qendrën e Tiranës…
Gunther Krichbaum, kreu i Komisionit për Çështjet Evropiane në Bundestagun gjerman dhe një nga figurat kryesore qeverisëse të kancelares Angela…
Ish-kryeministri Berisha ka denoncuar mbrëmë projektin e Bashkisë së Tiranës për ndërtimin e kullave në Laprakë. Ish-Kryeministri ka publikuar një…
Ish-kryeminisri, Sali Berisha, nëpërmjet një postimi në profilin e tij në Facebook, ka bërë një përshkrim më të fundit të…
Prej një ore,  një zjarr i përmasave të mëdha ka përfshirë fshatin Thirrë të Njësisë Administrative të Fanit. Si pasojë e zjarrit, mësohet se 10…
Gazetari Ilir Demaliaj, në një lidhje direkte me Skype, gjatë emisionit 360grade të Artur ZHEJI-t u shpreh se kancelarja Merkel…
Kreu i Komisionit për Çështjet Europiane Gunther Krichbaum,në Bundestagun gjerman ka reaguar përmes rrjeteve sociale lidhur me takimin e zhvilluar…
Analisti Fatos Lubonja, komenton rolin e Gjermanisë në hapjen e negociatave të Shqipërisë me BE-në. Në emisionin “Studio e Hapur”,…
“Pse nuk po dëgjoni më për Met Kananin? Edi Rama me charter shkoi nga Brukseli në Turqi pas kapjes së…

Lajmet e fundit

Berisha: Hapja e negociatave do e motivojë edhe më shumë protestën

Politikë

Berisha: Hapja e negociatave do e motivojë edhe më shumë protestën

  Kryetari demokrat, Sali Berisha, komentoi në konferencën e përjavshme mundësinë e hapjes së negociatave me BE-në dhe ndikimin që do ketë një vendim i tillë te protesta. Berisha tha se...

Merr fund gjyqi historik në Paris: Terroristi Salah Abdeslam merr dënimin e përjetshëm

Globi

Merr fund gjyqi historik në Paris: Terroristi Salah Abdeslam merr dënimin e përjetshëm

  Sulmuesi i vetëm i mbijetuar nga grupi që kreu sulmet e nëntorit 2015 në Paris është shpallur fajtor për akuza për terrorizëm dhe vrasje. Salah Abdeslam mori një dënim të rrallë...

Stina e verës dhe rreziku nga zjarret/ Mos bëni kompromise me pronën tuaj. SIGUROHENI NË SIGAL

Aktualitet

Stina e verës dhe rreziku nga zjarret/ Mos bëni kompromise me pronën tuaj. SIGUROHENI NË SIGAL

  Na pret përpara një verë e gjatë dhe tejet e nxehtë. Ky është parashikimi që bëjnë meteorologët dhe që në maj u përballëm me temperatura jo normale për muajinn.Ndërkohë nuk...