Në ditën kur në Shqipëri duhej të bëhej një festë e madhe për shenjtërimin e Nënë Terezës, qeveria me në…
Në qoftë se ka pasur ndonjë grimë sinqeriteti të qeverisë shqiptare në shpërndarjen e librave falas, Rama e ka asgjësuar…
Kryetari i Grupit Parlamentar i LSI-së, Petrit Vasili, deklaroi nga studio e lajmeve e Syri.net, se kryeministri Edi Rama ka…
Në festimin e parë në Shqipëri të ditës së shenjtërimit të Nënë Terezës, qeveria e propagandës, imazhit dhe tellallëkut, nuk…
Kreu i grupit Parlamentar i LSI-së, Petrit Vasili, ka qenë sot i ftuar në studion e lajmeve të Syri.net, ka…
Nëpërmjet një letre të dërguar Kryetarit të Kuvendit Gramoz Ruçi, Partia Demokratike ka akuzuar Ministrin e Brendshëm Fatmir Xhafaj se…
Regjisori i njohur Kastriot Çipi me anë të një postimi në facebook ka rikujtuar se në të gjithë botën ata…
Ish-Kryeministri Sali Berisha, në një postim në rrjetet sociale ka publikuar denoncimin e një qytetari i cili thotë se regjistrimi…
Deputeti i PD Tritan Shehu kishte një takim me senatorin francez Oliver Cadic me të cilin diskutuan disa ceshtje te…
Unioni i Gazetarëve të Shqipërisë (UGSH) njoftoi dje se më shumë se 45 gazetarë të mediave të ndryshme kanë kërkuar…
 “Rruga Tiranë – Elbasan do të hyjë në rekordet e historisë së ndërtimit të rrugëve në Shqipëri, si segmenti që…
Deputetja e Partisë Demokratike, Albana Vokshi në një deklaratë nga selia blu akuzoi qeverinë ‘Rama’ lidhur me nismën e kësaj…

Lajmet e fundit

Tërhiqet kandidati i grupimit ‘Basha-Alibeaj’ për Bashkinë e Lezhës

Politikë

Tërhiqet kandidati i grupimit ‘Basha-Alibeaj’ për Bashkinë e Lezhës

Kandidati i grupimit ‘Basha-Alibeaj’ për Bashkinë e Lëzhës, Sandër Marku është tërhequr nga gara për zgjedhjet lokale të 14 majit. Lajmin është konfirmuar për mediat, ndërkohë dhe Alibeaj, në konferencën për...

Alibeajt i ikën edhe kandidati i Librazhdit, Bujar Vreto: Nuk hyj në garë!

Politikë

Alibeajt i ikën edhe kandidati i Librazhdit, Bujar Vreto: Nuk hyj në garë!

Vetëm ditën e sotme kanë lënë garën e zgjedhjeve të 14 majit katër kandidatë të grupit të Enkelejd Alibeajt.  Pas Sandër Markut në Lezhë, Genç Doçit në Kurbin dhe Gjergji Gjatës...

14 maji/ Tërhiqet nga gara edhe kandidati i Alibeajt në Kurbin

Politikë

14 maji/ Tërhiqet nga gara edhe kandidati i Alibeajt në Kurbin

Pas lajmërimit të Gjergji Gjatës për dorëheqjen e tij si kandidat i PD për kryetar bashkie në Korçë dhe Bujar Vretos, kandidati i PD për kryetar bashkie në Librazhd, listës...