Pas lajmit për një mundësi të hapjes së negociatave, Rama do të zhvillojë në qershor një takim në Bundestag me…
Intervista e djeshme e kryebashkiakut Erjon  Veliaj ka qenë në fakt një serenatë për Edi Ramën. Sigurisht, për atë qe…
Në një intervistë për Zërin e Amerikës, ministri i Jashtëm Ditmir Bushati ka zbuluar se dy shtetet me influencën më…
Pas prishjes së imazhit të socialistëve nga ana e Erjon Braçes, ky i fundit ka gjetur një mënyrë për të…
Përmes një postimi në faqen e tij në “facebook” Deputeti i Partisë Demokratike Myslim Murrizi, shkruan se demokratët nuk i…
 Vizita e Ramës në Gjemarni i paraprin një serë kritikash që eksponentë të CDU-së së Angela Merkel drejtuan kundër keqqeverisjes…
Berisha ka “nxjerrë zbuluar” Ramën për një tjetër gënjeshtër. Kryeministri ka publikuar në kanalin e tij ERTV një video ku…
Deputeti i Partisë Demokratike, Klevis Balliu ka qenë i ftuar ditën e sotme në News 24, ku ka deklaruar se…
Ambasadori Italian në Tiranë, Alberto Cutillo, i ka bërë thirrje qeverisë shqiptare të luftojë korrupsionin, duke e konsideruar atë si…
Kryetari i Bashkisë së Skraparit, Nesim Spahi, i shoqëruar nga deputeti i LSI-së, Nasip Naço, i zgjedhur në Qarkun Berat,…
Presidenti i Këshillit të Europës, Donald Tusk është shprehur se dy pikat në të cilën vlerëson maksimalisht Shqipërinë  janë “miqësia”…
Deputetja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Klajda Gjosha, nëpërmjet një statusi të publikuar në Facebook, ka shprehur vlerësimet në lidhje…

Lajmet e fundit

Berisha: Hapja e negociatave do e motivojë edhe më shumë protestën

Politikë

Berisha: Hapja e negociatave do e motivojë edhe më shumë protestën

  Kryetari demokrat, Sali Berisha, komentoi në konferencën e përjavshme mundësinë e hapjes së negociatave me BE-në dhe ndikimin që do ketë një vendim i tillë te protesta. Berisha tha se...

Merr fund gjyqi historik në Paris: Terroristi Salah Abdeslam merr dënimin e përjetshëm

Globi

Merr fund gjyqi historik në Paris: Terroristi Salah Abdeslam merr dënimin e përjetshëm

  Sulmuesi i vetëm i mbijetuar nga grupi që kreu sulmet e nëntorit 2015 në Paris është shpallur fajtor për akuza për terrorizëm dhe vrasje. Salah Abdeslam mori një dënim të rrallë...

Stina e verës dhe rreziku nga zjarret/ Mos bëni kompromise me pronën tuaj. SIGUROHENI NË SIGAL

Aktualitet

Stina e verës dhe rreziku nga zjarret/ Mos bëni kompromise me pronën tuaj. SIGUROHENI NË SIGAL

  Na pret përpara një verë e gjatë dhe tejet e nxehtë. Ky është parashikimi që bëjnë meteorologët dhe që në maj u përballëm me temperatura jo normale për muajinn.Ndërkohë nuk...