×

Warning

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 53

Për deputetët e mazhorancës nuk ka asnjë fjalor fyes të përdorur nga kryeministri Edi Rama në seancën e javës së…
Deputetja socialiste e Kukësit heshti për ditë me radhë në lidhje me zemërimin e banorëve të zonës së saj mbi…
Deputetja e Partisë Demokratike, Orjola Pampuri ka qenë në zonat e saj elektorale ku ka takuar banorët e bizneseve. Pampuri…
Ka përfunduar mbledhja e opozitës në selinë e Partisë Demokratike. Kreu i PD-së, Lulzim Basha tha se opozita do të…
Byroja e Kuvendit rrëzoi kërkesën e LSI-së për përjashtimin e kryeministrit Edi Rama nga Kuvendi, referuar fjalëve fyese të tij…
Deputetja e PD, Albana Vokshi tha se Shqipëria ka hyrë në stinën e protestave. Për mediat, deputetja demorkate theksoi se ky…
Kryeministri Edi Rama i quan vandalë kuksianët që reaguan kundër varfërisë dhe shtrëngimit që qeveria po u bën me shtimin…
Deputeti i PD-së, Flamur Noka ka reagur nëpërmjet një statusi në Facebook ditën e sotme duke u shprehur se Rama…
Sekretari i Përgjithëm i Partisë Demokratike, Arben Ristani, i ftuar në News 24 ka folur rreth protestës së sotme dhe…
Organizata “Judicial Watch”, në një njoftim të botuar të mërkurën, akuzon Departamentin e Shtetit se ka ndihmuar me fonde organizatat…
Ish-Kryeministri Sali Berisha ka ironizuar përmes një postimi në rrjetet sociale komunikimin online të Edi Ramës me lumjanët. Postimi i…
Pavarësisht peticionit të dërguar Parlamentit nga një grup organizatash të Shoqërisë Civile, të cilat kishin mbështetur fort kandidaturën e Olimbo…

Lajmet e fundit

Berisha: Hapja e negociatave do e motivojë edhe më shumë protestën

Politikë

Berisha: Hapja e negociatave do e motivojë edhe më shumë protestën

  Kryetari demokrat, Sali Berisha, komentoi në konferencën e përjavshme mundësinë e hapjes së negociatave me BE-në dhe ndikimin që do ketë një vendim i tillë te protesta. Berisha tha se...

Merr fund gjyqi historik në Paris: Terroristi Salah Abdeslam merr dënimin e përjetshëm

Globi

Merr fund gjyqi historik në Paris: Terroristi Salah Abdeslam merr dënimin e përjetshëm

  Sulmuesi i vetëm i mbijetuar nga grupi që kreu sulmet e nëntorit 2015 në Paris është shpallur fajtor për akuza për terrorizëm dhe vrasje. Salah Abdeslam mori një dënim të rrallë...

Stina e verës dhe rreziku nga zjarret/ Mos bëni kompromise me pronën tuaj. SIGUROHENI NË SIGAL

Aktualitet

Stina e verës dhe rreziku nga zjarret/ Mos bëni kompromise me pronën tuaj. SIGUROHENI NË SIGAL

  Na pret përpara një verë e gjatë dhe tejet e nxehtë. Ky është parashikimi që bëjnë meteorologët dhe që në maj u përballëm me temperatura jo normale për muajinn.Ndërkohë nuk...