×

Warning

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 44

Presidenti i Republikës të Shqipërisë, Ilir Meta priti sot në takim Zëvendës Ndihmësen e Sekretarit Amerikan të Shtetit, Elisabeth Millard.…
Komisioni parlamentar i Veprimtarive Prodhuese shqyrtoi, të martën, dekretin e Presidentit Meta, i cili kthente mbrapsht për rishqyrtim në Kuvend…
Intelektualë dhe artistë nga Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit kanë zhvilluar një takim me kreun e PD, Lulzim Basha. Takimi…
Lirimi i Ermal Hoxhës, nipit të diktatorit komunist Enver Hoxha, është komentuar gjerësisht nga i gjithë opinion publik. Veprat e…
Kryetari i PD, Lulzim Basha, priti sot në një takim Krye Zv. Ndihmës Sekretaren e Shtetit, Znj. Elisabeth Millard, të…
Sot ishte një lajm i gëzuar se kryeministri Edi Rama ka çuar me avionin e quajtur shqiptar (vetëm 10% e…
Partia Demokratike, priti sot në selinë e saj në një diskutim të hapur,  përfaqësuesen e PPE-së Doris Pack, e cila…
Moti do të vazhdojë të jetë me diell dhe temperatura të larta. Siç bëhet e ditur nga parashikimi i Instituti…
Kryetari i Grupit Parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili në një postim në Facebook ka reaguar në në…
Opozita ka kundërshtuar votimin e dekretit të presidentit Ilir Meta për Teatrin, dje nga maxhoranca në Komisioni i Veprimtarisë Prodhuese.…
Kuvendi ka vendosur që ta shtyjë në datën 26 shtator në orën 12:00 mbledhjen e Këshillit e Legjislacionit, për të…
Një qytetar ka denoncuar te Ish-kryeministri Sali Berisha bëmën më të fundit të Kryeministrit Edi Rama dhe njerëzve të tij.…

Lajmet e fundit

Ekspertja: Pse SPAK nuk ndjek paranë e kompanive që ka hetuar, pse nuk bllokon ‘5D’

Politikë

Ekspertja: Pse SPAK nuk ndjek paranë e kompanive që ka hetuar, pse nuk bllokon ‘5D’

  Ekspertja e ekonomisë, Brisida Shehaj ka folur në lidhje me skandalin e inceneratorëve se kush pritet të digjet tani. Gjatë bisedës, Shehaj tha se SPAK nuk po ndjek paranë e kompanive...

‘New York Times’: Nedim Bajrami, rekordmeni i Euro 2024 që shkoi në gjykatë për të luajtur për Shqipërinë

Sport

‘New York Times’: Nedim Bajrami, rekordmeni i Euro 2024 që shkoi në gjykatë për të luajtur për Shqipërinë

Nga Nick Miller, New York Times   Evropa nuk ishte rehatuar ende mirë për të ndjekur ndeshjen Itali-Shqipëri të shtunën, kur e gjithë loja u kthye përmbys.   Kishin kaluar njëzet e tre sekonda...

“Gjimshiti ka mundësinë të drejtojë Shqipërinë këtë Europian”, Silvinjo: Kemi kundërshtarë të fortë, por çdo gjë mund të ndodh gjatë 90 minutave

Sport

“Gjimshiti ka mundësinë të drejtojë Shqipërinë këtë Europian”, Silvinjo: Kemi kundërshtarë të fortë, por çdo gjë mund të ndodh gjatë 90 minutave

    Trajneri i Kombëtares shqiptare, Silvinjo po zhvillon një konferencë për shtyp, në prag të ndeshjes së ditës së nesërme kundër Italisë, në “Signal Iduna Park” të Dortmundit. Ai shprehet se...