Edi Rama po zhvillon një takim për turizmin në qytetin e Vlorës ku në fjalimin e tij, i mbushur me…
Deputeti i Partisë Demokratike, Luçiano Boçi, ka denoncuar sot sezonin e pranimeve të studentëve nëpër universitet e vendit. Ai është…
Partia Demokratike ka akuzuar sot kryebashkiakun e Tiranës Erion Veliaj për mungesë të investimeve në rrjeti e furnizimit me ujë…
“Iku Romana me gushtin. Jam i bindur që tani do jemi më pranë Europës...” Kështu e komenton ish-ministri i Drejtësisë…
Kryeministri Edi Rama që prej mëngjesit të sotëm është mburrur në lidhje me turizmin në vend. Ai ka publikuar një…
Ministrat e BE shprehën shqetësim të premten (31 gusht) për të folur për ndryshimet e mundshme kufitare midis Kosovës dhe…
Nga L. Todd Wood Një udhëtim i kohëve të fundit në Ballkan, risolli edhe njëherë në vëmendje, fuqishëm, rëndësinë e…
Studiuesi i njohur, Zijad Beçiroviç, në intervistën e dhënë për Albania Daily News ka thënë se Shqipëria ka probleme të…
Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi, e ftuar në rubrikën “Opinion” në studion e lajmeve në News24, ndër…
Për deputeten e Partisë Demokratike, Oriola Pampuri, ajo çfarë po u bën kryeministri Edi Rama qytetarëve të varfër në Shqipëri…
Presidenti i Republikës, Ilir Meta, pranoi sot Letrat Kredenciale nga Ambasadori i ri i Republikës së Bullgarisë në vendin tonë,…
Pas sulmit të djeshëm me armë në banesën e prindërve të gazetares, Klodiana Lala, ku ndodheshin dhe dy fëmijët e…

Lajmet e fundit

Toni Kroos njofton fundin e karrierës/ BILD: Po largohet lideri i kombëtares...

Sport

Toni Kroos njofton fundin e karrierës/ BILD: Po largohet lideri i kombëtares...

Nga Christian Falk, BILD   Ai ka qenë prej vitesh një nga yjet tanë më të mëdhenj aktivë të futbollit në mbarë botën. Por jo për shumë kohë...  Lideri i kombëtares Toni Kroos...

Fluksi i pushuesve nxit turizmin detar/ Sigurimi i Përgjegjësisë për mjetet lundruese, çka ju nevojitet për një lundrim të qetë

Sociale

Fluksi i pushuesve nxit turizmin detar/ Sigurimi i Përgjegjësisë për mjetet lundruese, çka ju nevojitet për një lundrim të qetë

Vrulli i turizmit gjatë viteve të fundit në Shqipëri ka nxitur zhvillimin e aktiviteteve të turizmit detar për qëllime çlodhëse dhe argëtuese.  Sipas Ministrisë së Turizmit dhe Mjedisit deri më tani...

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Politikë

Onelda Zefi: Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin do ta bente "Kombiart".

Nga Onelda Zefi: Vendoset veto ne lulishten e vetme qe ka ngelur ne zonen e Parafabrikateve tek Rr:Llambi Bonata ne Kombinat. Shikoni sesi Lali Eri vazhdon te tallet me Kombinatin te Cilin...