Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha zhvilloi sot një vizitë në Maqedoni ku u takua me të gjithë lidershipin shqiptar.…
JAKUP B. GJOÇA Andreas Papandreu, në 1992, edhe pse ishte Kryeministër i Greqisë, u gjykua në Gjykatën Speciale për ndërtimin…
Kreu i PDIU, Shpëtim Idrizi ka sqaruar sërish vendimin e Këshillit Kombëtar të kësaj partie me frontin opozitar. Në një…
Papa Françesku pret të hënën presidentin e Shqipërisë, Ilir Meta, në Vatikan. Sipas Zyrës së Shtypit pranë Selisë së Shenjtë,…
Lumin e kritikave në postimet në Facebook nuk po e ndalon dot as stafi i paguar me taksat e shqiptarëve…
Kryeministri Edi Rama ditën e djeshme inauguroi nisjen e fluturimeve të ‘Air Albania’ që udhëtimin e parë e kreu nga…
Kreu i PDK-së Nard Ndoka ka bërë një koment shumë ironik dhe tallës ndaj “shfaqjes me aeroplanë” që po jep…
Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar përmes një postimi në facebook në lidhje me fluturimet e Air Albania. Ndërsa publikon një…
Banorët e Kukësit kanë lajmëruar zhvillimin e një proteste masive në rrugën e Kombit, ditën e henë më 17 shtator,…
Postimi i Ish-kryeministrit Sali Berisha: Narkopolicia mbron arat me kanabis dhe shkul mandarinat e fermerit ne Xare!= Shikoni videon e…
Problematikat e shumta të arsimit, e lidhur kjo edhe me urdhrin e fundit të Ramës për heqjen e celularëve nga…
Presidenti i European Chambers, Christoph Leitl kërkon marrëdhënie më të mira tregtare brenda rajonit. Mungesa e zbatimit të ligjit dhe…

Lajmet e fundit

‘New York Times’: Nedim Bajrami, rekordmeni i Euro 2024 që shkoi në gjykatë për të luajtur për Shqipërinë

Sport

‘New York Times’: Nedim Bajrami, rekordmeni i Euro 2024 që shkoi në gjykatë për të luajtur për Shqipërinë

Nga Nick Miller, New York Times   Evropa nuk ishte rehatuar ende mirë për të ndjekur ndeshjen Itali-Shqipëri të shtunën, kur e gjithë loja u kthye përmbys.   Kishin kaluar njëzet e tre sekonda...

“Gjimshiti ka mundësinë të drejtojë Shqipërinë këtë Europian”, Silvinjo: Kemi kundërshtarë të fortë, por çdo gjë mund të ndodh gjatë 90 minutave

Sport

“Gjimshiti ka mundësinë të drejtojë Shqipërinë këtë Europian”, Silvinjo: Kemi kundërshtarë të fortë, por çdo gjë mund të ndodh gjatë 90 minutave

    Trajneri i Kombëtares shqiptare, Silvinjo po zhvillon një konferencë për shtyp, në prag të ndeshjes së ditës së nesërme kundër Italisë, në “Signal Iduna Park” të Dortmundit. Ai shprehet se...

Përfaqësuesja e D’Alema në Tiranë drejton kompaninë e ndërtuesit të resortit në Himarë

Politikë

Përfaqësuesja e D’Alema në Tiranë drejton kompaninë e ndërtuesit të resortit në Himarë

  Nga Boldnews.al Në fillim të këtij qershori, portal informativ Italian “Open.online” ngriti dyshimet se ish-kryeministri i Italisë, Massimo D’Alema, është pjesë e një grupi investitorësh që kanë përfituar nga shefi i qeverisë së...