×

Warning

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 44

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 61

Ambasadorja e SHBA-së në OKB, Nikki Haley ka dorëzuar në Departamentit e Shtetit raportin për mënyrën se si shtetet kanë…
Rama është mësuar të bëjë shumë zhurmë dhe aspak punë dhe këtë e tregoi edhe sot ku në të ashtëquajturën…
Në një komunikim me qytetarë të Tiranës, në kuadër të  “llogaridhënies për punësimin”, Kryeministri  Edi Rama ka folur edhe për…
Vërtet paguhet tarifë gjelbërimi, por një kryetar bashkie që gdhihet duke mbjellë pemë dhe nuk fle pa mbjellë pemë, ia…
Raporti i Departamentit të Shtetit për vitin 2017 vë në dukje se Shqipëria është ende një rrezik i madh i…
Komiteti Shqiptar i Helsinkit (KSHH), në raportin e tij “Vettingu në vëzhgimin e Komitetit Shqiptar të Helsinkit” për periudhën shtator…
Kreu i Komisionit hetimor “Tahiri”, Edi Paloka ka paralajmëruar padi për institucionet që tentojnë të bllokojnë punën e komisionit. “Të…
Në datën 3 qershor, këngëtarja e famshme me origjinë shqiptare, Rita Ora, do të zhvillojë një koncert në Tiranë. Koncerti…
Në mbledhjen e Komisionit Hetimor e ka marrë fjalën edhe deputeti i Partisë Demokratike Myslym Murrizi i cili me ironi…
Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka qenë ditën e sotme në Krujë, ku bashkë me Shoqatën arbëreshe nga Kalabria “Magna…
Deputeti i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Endrit Braimllari, anëtar i komisionit hetimor “Tahiri” e ka akuzuar mazhorancën se po minon…
Kryetari i Komisionit Hetimor “Tahiri”, Edi Paloka, tha se, janë dërguar disa shkresa dhe pas kaq javësh që kërkohet përgjigje…

Lajmet e fundit

Fitore ‘magjike’ në 'Air Albania', kuqezinjtë mposhtin Poloninë dhe kryesojnë grupin

Sport

Fitore ‘magjike’ në 'Air Albania', kuqezinjtë mposhtin Poloninë dhe kryesojnë grupin

Kombëtarja shqiptare e futbollit ka fituar me rezultatin e pastër 2-0 ndeshjen e radhës kundër Polonisë, në stadiumin “Air Albania” në kryeqytet, me dy gola të mrekullueshëm të Jasir Asanit...

“Karta e Kujdesit Shëndetësor”, dhurata e duhur për mësuesit në vigjilje të vitit të ri shkollor  

Sociale

“Karta e Kujdesit Shëndetësor”, dhurata e duhur për mësuesit në vigjilje të vitit të ri shkollor  

“Një edukim i mirë mund të ndryshojë çdokënd. Një mësues i mirë mund të ndryshojë çdo gjë” Edhe pak ditë na ndajnë nga fillimi i vitit të ri shkollor. Mijëra fëmijë...

Besim i palëkundur prej më shumë se 24 vjetësh/ SIGAL UNIQA, lidere e tregut shqiptar të sigurimeve

Aktualitet

Besim i palëkundur prej më shumë se 24 vjetësh/ SIGAL UNIQA, lidere e tregut shqiptar të sigurimeve

Pavarësisht se prej 1999-ës në tregun e sigurimeve janë futur shumë aktorë të rinj dhe dinamikat e tij kanë ndryshuar, vetëm një gjë ka mbetur konstante dhe e pandryshuar: besimi...