×

Warning

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 44

Përplasja me armë që tronditi kryeqytetin mbrëmjen e të enjtes ka vënë në siklet të madh qeverinë dhe veçanërisht Kryeministrin…
Zv/ambasadorja amerikane në Tiranë Leyla Moses Ones ka deklaruar se duhet të vijojë hetimi ndaj Saimir Tahirit dhe Emiljano Shullazit…
Kryetari i Grupit Parlamentar të LSI, Petrit Vasili ka ironizuar Kryeministrin Rama duke thënë se ai meriton çmimin “Nobel” për…
Në Shqipëri, kryeministri Edi Rama tha mbrëmjen e së enjtes, se në rast të arritjes së një marrëveshjeje me Greqinë…
Ish-Kryeministri Sali Berisha ka publikuar mesazhin e një qytetari i cili denoncon abuzimet dhe hajdutërinë e kryetares së Bashkisë së…
Ish-ministri i Mbrojtjes, Fatmir Mediu, në fjalën e tij në Asamblenë parlamentare të OSBE-së ka theksuar se Ballkani është një…
Marrëveshja me Greqinë, është rikthyer në debatin politik. Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, shkruan se Kryeministri Edi Rama duhet të…
Deputeti i Partisë Demokratike, Flamur Noka ka dalë sot në një konferencë për mediat nga selia blu dhe është shprehur…
Nga Sali Berisha Te dashur miq, sot ne Tirane jane mbledhur ministrat e brendshem te BE. Kjo ngjarje u pershendet…
Nga: Petrit Vasili Dje lidhur me mareveshjen e detit ne nje studio televizive Edi Rama tha: "parlamenti është sovran në…
Gjatë fjalës së tij në ministerialin e BE për Ballkanin Perëndimor që zhvillohet në Tiranë, Komisioneri i Bashkimit Europian për…
Gjashtë fshatra të Bashkisë Tiranë, Kasallë, Çekrez, Qinam, Kallmet, Orit dhe Rradhesh, janë lënë në mëshirë të fatit pas Reformës…

Lajmet e fundit

Bashkia e Tiranës nuk ka vende në kopshte e çerdhe për 80% të fëmijëve

Politikë

Bashkia e Tiranës nuk ka vende në kopshte e çerdhe për 80% të fëmijëve

  80% e fëmijëve në moshë çerdheje dhe kopshti në Bashkinë e Tiranës nuk gjejnë dot një vend në strukturat publike. Prindërit rrëfejnë se pranimi i fëmijëve kryhet përmes procedurave diskriminuese...

3 të vrarë në Memaliaj/ Vritet babai i Tik Kalemit, viktimë dhe kamarieri e një klient i lokalit

Kronikë

3 të vrarë në Memaliaj/ Vritet babai i Tik Kalemit, viktimë dhe kamarieri e një klient i lokalit

Një atentat mafioz me tre viktima dhe një të plagosur është regjistruar mesnatën e kaluar në Memaliaj, ku shënjestër e atentatit kanë qenë anëtarë të fisit Kalemi. Sipas autoriteteve policore, ngjarja...

Vetëvrasja e Ibros, pas sekuestrimit të miliona eurove dhe mikrobankës së kredive: Akuzat ndaj tij dhe grupit

Kronikë

Vetëvrasja e Ibros, pas sekuestrimit të miliona eurove dhe mikrobankës së kredive: Akuzat ndaj tij dhe grupit

  Vetëvrasja e Olsi Obros, njerit prej të akuzuarëve për mashtrimin e rëndë të qytetarëve duke i zhvatur me mikrokreditë, bashkëshortja e të cilit gjithashtu Elda Ibro, administratore e Micro Credit Albania...