Kreu i Grupit të LSI-së, Petrit Vasili ka reaguar ditën e sotme përmes një statusi në profilin e tij në…
Partia Demokratike dhe Partia për Drejtësi Integrim dhe Unitet janë angazhuar së bashku për një qeverisje të çliruar nga krimi.…
Nga Sokrat Turtulli    Thagmë, Lasgush, thagmë. E more vesh? E more vesh se ç’të punuan mbrëmë pa të pyetur…
Nga Fatmir HOXHA Taulanti e ka mamin e bukur. Ia njeh gjithë Librazhdi. Të paktën e ka patur dikur, se mosha…
Ish-kryeministri Sali Berisha ka bërë një shkrim me ironi ‘therëse’ ndaj ‘Air Albania’ dhe personave që Kryeministri Edi Rama ka…
Ish-Kryeministri Sali Berisha ka publikuar disa foto në Facebook ku duket qartë që Rama kërkon tua shesë shqiptarëve sapunin për…
Në prononcimin për mediat pas takimit me kryetarin e Partisë Drejtësi Integrim dhe Unitet kryetari i Partisë Demokratike Basha tha…
Presidenti i Republikës, Ilir Meta, ka dhënë një intervistë për gazetën prestigjioze italiane "Il Messaggero, e cila është një nga…
Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi ka ironizuar Kryeministrin Edi Rama për ‘Air Albania’ dhe iniciativën për të emërtuar avionët me…
Kreu i PDIU-së, Shpëtim Idrizi ka folur pas takimit të zhvilluar me kreun e PD-së, Lulzim Basha si dhe kalimin…
Pas deklaratave të veçanta nga krerët e PD-së deh PDIU-së mesa duket sot ishte dita që ata të takoheshin zyrtarisht…
Sekretari  i Përgjithshëm i LSI-së Endrit Braimllari i shoqëruar nga deputeti i LSI së Qarkut Korçë Edmond Panariti zhvilluan një…

Lajmet e fundit

Ekspertja: Pse SPAK nuk ndjek paranë e kompanive që ka hetuar, pse nuk bllokon ‘5D’

Politikë

Ekspertja: Pse SPAK nuk ndjek paranë e kompanive që ka hetuar, pse nuk bllokon ‘5D’

  Ekspertja e ekonomisë, Brisida Shehaj ka folur në lidhje me skandalin e inceneratorëve se kush pritet të digjet tani. Gjatë bisedës, Shehaj tha se SPAK nuk po ndjek paranë e kompanive...

‘New York Times’: Nedim Bajrami, rekordmeni i Euro 2024 që shkoi në gjykatë për të luajtur për Shqipërinë

Sport

‘New York Times’: Nedim Bajrami, rekordmeni i Euro 2024 që shkoi në gjykatë për të luajtur për Shqipërinë

Nga Nick Miller, New York Times   Evropa nuk ishte rehatuar ende mirë për të ndjekur ndeshjen Itali-Shqipëri të shtunën, kur e gjithë loja u kthye përmbys.   Kishin kaluar njëzet e tre sekonda...

“Gjimshiti ka mundësinë të drejtojë Shqipërinë këtë Europian”, Silvinjo: Kemi kundërshtarë të fortë, por çdo gjë mund të ndodh gjatë 90 minutave

Sport

“Gjimshiti ka mundësinë të drejtojë Shqipërinë këtë Europian”, Silvinjo: Kemi kundërshtarë të fortë, por çdo gjë mund të ndodh gjatë 90 minutave

    Trajneri i Kombëtares shqiptare, Silvinjo po zhvillon një konferencë për shtyp, në prag të ndeshjes së ditës së nesërme kundër Italisë, në “Signal Iduna Park” të Dortmundit. Ai shprehet se...