Detaje të reja/ Majollari u qëllua nga një person

E Enjte, 12 Prill 2018 12:26


Të tjera detaje zbulohen për vrasjen me tre plumba të 28-vjecarit Mario Majollari 3 ditë më parë në zonën e Kinostudios në Tiranë.

Ai ka qene një person i cili ka kryer vrasjen dhe me pas u largua ne këmbe ndërmjet rrugicave qe te çojnë drejt Tulinës. Me pas autorin e dyshuar e pret një automjet gri ku policia nuk e ka identifikuar ende.

Policia thotë zyrtarisht se automjeti i djegur ne Fushe Kruje një ditë pas vrasjes nuk ka lidhje me ngjarjen, por mund te jetë përdorur nga organizatoret e vrasjes si karrem për të devijuar hetimet.

Nga ana tjetër janë pyetur dhe familjaret e autorit të dyshuar Kastriot Gjuzit, i cili është shpallur në kërkim. Gjuzi dyshohet se ka vrarë 28-vjecarin në shenjë hakmarrje për vrasjen e vëllait të tij nga babai i Majollarit në vitin 2000.

Familjarët kanë thënë se kontaktin e fundit më të e kane pasur mesditën e së martës dhe me pas nuk e kanë parë. Ai nuk është kthyer në mbrëmje si zakonisht dhe kjo i ka bëre ata të shqetësohen.

Pavarësisht këtij fakti, ata mohojnë që Kastriot Gjuzi të jetë autor i vrasjes e Mario Majollarit, pasi sipas tyre ai nuk e ka hapur në familje temën për vrasjen e të vëllait të tij Ilir Gjuzi.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Jamarbër Malltezi: 10 pyetje SPAK për vjedhjen e tokës së gjimnazit nga Carlo Bolino

Politikë

Jamarbër Malltezi: 10 pyetje SPAK për vjedhjen e tokës së gjimnazit nga Carlo Bolino

  Drejtuesi i Departamentit të Mjedisit në PD, Jamarbër Malltezi ka ngritur dhjetë pyetje publikisht për SPAK në lidhje me skandalin e vjedhjes së tokës së një gjimnazi nga botuesi dhe...

Artisti feston ditëlindjen/ Luan Rama uron me bejte Bashkim Alibalin: Kënga jote gëzim jete, këndofsh si djalë dhe njëqind vjet!

Politikë

Artisti feston ditëlindjen/ Luan Rama uron me bejte Bashkim Alibalin: Kënga jote gëzim jete, këndofsh si djalë dhe njëqind vjet!

  Këngëtari i mirënjohur shkodran Bashkim Alibali feston sot ditëlindjen dhe një urim i veçantë i është bërë nga zëvendëskryetari i LSI-së Luan Rama. E duke qenë në Shkodër, ai ka zgjedhur...

LSI, Durrës: Më 25 prill Durrësi do t’i thotë “JO” sektit korruptiv të rilindjes dhe shkelësit do përballen me drejtësinë

Politikë

LSI, Durrës: Më 25 prill Durrësi do t’i thotë “JO” sektit korruptiv të rilindjes dhe shkelësit do përballen me drejtësinë

  Lëvizja Socialiste për Integrim, Durrës, i bën thirrje SPAK-ut dhe Prokurorisë Durrës, të vënë përpara drejtësisë abuzimin në dëm të banorëve të lagjes 4 në Durrës. Në një postim në Facebook...