VIDEO/ ‘Hajdut, maskara, hape derën se kemi fëmijë,” tension në Durrës për shpërndarjen e ndihmave

Saturday, 30 November 2019 19:18

Situatë e tensionuar është regjistruar edhe në shkollën, Leonik Tomeo në Durrës sa i takon shpërndarjes së ndihmave për banorët e prekur nga tërmeti i 26 nëntorit, i cili shkaktoi 51 të vdekur, shumë të plagosur e mijëra të pastrehë.

Banorët janë konflikuar me personat përgjegjës në këtë shkollë, pasi sipas tyre edhe pse i është thënë se kjo godinë është vetëm një pikë grumbullimi e ndihmave, ata pretendojnë se po bëhet një ndarje selektive e tyre. Sipas banorëve, të cilët thonë se presin prej orësh e orësh, kanë parë makina të mbushen e të largohen prej andej me ndihma.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Gruaja rezultoi me Covid-19, karantinohet familja e mjekut

Aktualitet

Gruaja rezultoi me Covid-19, karantinohet familja e mjekut

Covid hyn në shtëpinë e mjekut të spitalit të Krujës Ardian Mata. “Kruja po bëhet një vatër shumë e nxehtë i bëj thirrje ministrisë dhe ISHP-së të vijë të shikojë situatën...

Prokuroria nis hetimet për efektivët që dhunuan të miturin te Liqeni Artificial

Politikë

Prokuroria nis hetimet për efektivët që dhunuan të miturin te Liqeni Artificial

Prokuroria ka nisur hetimet mbi punonjësit e policisë, të cilët ushtruan dhunë pak ditë më parë ndaj një 15-vjeçari në zonën e liqenit Artificial në Tiranë. Prokuroria ka kërkuar me vendim...

Kryeministri Hoti prezanton emrat e kabinetit të ri qeveritar të Kosovës

Politikë

Kryeministri Hoti prezanton emrat e kabinetit të ri qeveritar të Kosovës

Avdullah Hoti ka rezantuar sot në Kuvendin e Kosovës emrat e kabinetit qeveritar ku do të ketë 4 zv.kryeministra e 16 ministra. Besnik Tahiri i AAK’së do të jetë zëvendëskryeministri i...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!