Tonin Dema: Grupimi i zheleve nuk e njollos dot 14 janarin 1990

Tuesday, 14 Janar 2020 17:30

Bashkia Shkodër dhe shoqatat antikomuniste përkujtuan në Shkodër 30 vjetorin e demonstratës së 14 janarit 1990. Nderoi pjesëmarrjen ish presidenti i Republikës, Bujar Nishani. Paralelisht, disa individë të njohur për pozicionimin pranë Edi Ramës (punëmarrës të tij), nën moton se duhej të bënin një festim pa parti se asokohe nuk paska pasur parti, organizuan një ceremoni siç e dëshiron Partia Socialiste, ish Partia e Punës. Në ceremoni, ish i dënuari i kësaj demonstrate, Tonin Dema, i quajti ata “grupimi i zheleve”. Dema soli përshëndetjet e Kardinalit Ernest Troshani. Pjesëmarrës në këtë aktivitet, theksuan ngjalljen e enverizmit, i cili do ndalet vetëm me përmbysjen e kësaj qeveri.

Modifikuar më Tuesday, 14 Janar 2020 17:32

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Trajleri del nga rruga në Librazhd, shpëton shoferi

Aktualitet

Trajleri del nga rruga në Librazhd, shpëton shoferi

Një aksident është rregjistruar në orën 19.30 në aksin Librazhd-Prrenjas. Gazetari Fatmir Popja raporton për BalkanWeb se aksidenti ka ndodhur  në vendin e quajtur “Kthesat e Dragostunjës”. Automjeti i tonazhit...

 Nëna akuzohet për dhunë, Gjykata e Sarandës urdhër mbrojtje për dy fëmijët

Aktualitet

 Nëna akuzohet për dhunë, Gjykata e Sarandës urdhër mbrojtje për dy fëmijët

Gjykata e Sarandës, caktoi urdhër mbrojtjeje për dy fëmijët e Elizabeta Mitës, të akuzuar për keqtrajtimin e vajzës 13 vjeçare dhe largimin nga banesa të bashkëjetuesit denoncues të fenomenit, Arjan...

Roboti femër që do të fluturojë në hapësirë

Teknologji

Roboti femër që do të fluturojë në hapësirë

Roboti femër që do të fluturojë në hapësirë ​​këtë vit e zbuluar nga agjensia hapësinore e Indisë. India po planifikon të dërgojë në hapësirë ​​një robot “femër” humanoid. Humanoid në...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!