Merr flakë një banesë në Shkozet, zjarrëfiksja shkon në vendngjarje pa ujë

Hënë, 20 Janar 2020 12:47

Merr flakë një banesë në zonën e shkozeit por, zjarrefiksja është pa ujë për të shura zjarrin.

Në lagjen nr. 14 në zonën e Shkozetit në orët e para të mëngjesit të sotëm një banesë është përfshirë nga flakët.

Pas njoftimit nga familjarët, policia dhe forcat zjarrfikëse janë gjendur menjëherë në vendngjarje.

Pavarësisht se kjo e fundit nuk ka pasur ujë për të shuar zjarrin, kanë arritur të parandalojnë përhapjen e tij.

 Ky nuk është rasti i parë që forcat e ndihmës dhe shpëtimit gjenden të papërgatitura në situata të tilla.

Pavarësisht incidentit burimet policore informojne syri.net se nuk ka të lënduar dhe banesa ka pësuar vetëm dëme materiale.

Ndërkohë në vendngjarje po bëhet verifikimet e mëtejshme për të zbardhur shkakun e zjarrit.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Ndalimi i Henri Çilit, flet poetaj Moza Ahmeti: Pse është autogol i shoqërise, të ftohet nga pasionet politike dhe …

Aktualitet

Ndalimi i Henri Çilit, flet poetaj Moza Ahmeti: Pse është autogol i shoqërise, të ftohet nga pasionet politike dhe …

Poetja Moza Ahmeti ka reaguar pas ndalimit të gazetarit Henri Çili. Këtë ngjarje ajo e quan autogol të shoqërisë që duhet të ftohet nga pasionet politike dhe ta marrë më...

Zyrtare/ Coronavirusi shtyn derbin e Italisë, Juventus-Inter do të luhet më 13 maj!

Sport

Zyrtare/ Coronavirusi shtyn derbin e Italisë, Juventus-Inter do të luhet më 13 maj!

Janë shtyrë 5 ndeshje të Serie A, të planifikuara për tu luajtur këtë fundjavë. Për shkak të Koronavirus ishte vendosur që të gjitha ndeshjet në Serie A të luheshin me dyer...

Humb jetën deputeti i prekur me koronavirus, Irani me shpërthimin më të shpejtë të virusit merr masa urgjente

Globi

Humb jetën deputeti i prekur me koronavirus, Irani me shpërthimin më të shpejtë të virusit merr masa urgjente

Një deputet i sapo zgjedhur i parlamentit të Iranit ka humbur jetën si pasoje e koronavirusit të ri raportuan mediat ne Teheran. Mohammad Ali Ramazani Dastak, humbi jetë mëngjesin e...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!