Nga 19 rastet e reja të konfirmuara me COVID-19

Tuesday, 24 Mars 2020 16:35

Nga 19 rastet e reja të konfirmuara me COVID-19 në Shqipëri, në 24 orët e fundit, katër qytetarë i përkasin tre qyteteve të reja që i janë shtuar hartës së përhapjes së koronavirusit në vendin tonë, konfirmoi ministria e Shëndetësisë sot.

Lezha me 1 qytetar të prekur, Berati me 1 qytetar dhe Hasi me dy qytetarë, janë qytetet e reja ku ka shpërthyer virusi.

Sakaq, mësohet se në tre qytete, janë bërë pikërisht të ardhurit nga Italia shkak për infektimin e të afërmve të tyre.

Në Korçë, mbesa e ardhur në daten 8 infekton gjysherit mbi 70 vjec, ne Vlore djali i ardhur ne daten 9 infekton prinderit mbi 60 vjec, ne Lushnje djali i ardhur ne daten 10 infekton dy prinderit mbi 74 vjec”, konfirmoi zv kryeministri Erion Braçe sot.

Sakaq, një punonjëse e Agjencisë së Kadastrës së Korçës është zbuluar si e infektuar nga virusi COVID-19, pasi një prej familjarëve të saj, pas egzaminimit rezultoi se ishte i prekur me koronavirus.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Familja e prekur në Fier/ Burri punonte si shofer furgoni mallrash

Aktualitet

Familja e prekur në Fier/ Burri punonte si shofer furgoni mallrash

Një familje është goditur nga koronavirusi në lagjen “15 Tetori” në Fier. Burime bëjnë me dije për Faxweb.al se është infektuar një familje me 5 anëtarë, 4 prej të cilëve...

Mal i Zi, arrestohet mjeku se publikoi listën e pacientëve me COVID-19

Globi

Mal i Zi, arrestohet mjeku se publikoi listën e pacientëve me COVID-19

Policia ka arrestuar një person të stafit mjekësor për publikimin e një liste me emrat e qytetarëve që kanë testuar pozitivisht për COVID-19.Zyra e Prokurorisë në mal të Zi tha...

Policia bën për spital qytetarin e pastrehë, e motra: E goditi dhe njëri prej tyre qeshte

Aktualitet

Policia bën për spital qytetarin e pastrehë, e motra: E goditi dhe njëri prej tyre qeshte

Një qytetar është transportuar mbrëmjen e sotme në spitalin e Sarandës dhe që sipas familjarëve ishte dhunuar nga policia.Qytetari, i cili shprehet se është i afërmi i burrit të dhunuar...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!