Në izolim dhe pa ujë të pijshëm, UKT Durrës: Ja zonat që do kenë probleme me furnizimin

Hënë, 30 Mars 2020 12:41

Ndonëse u duhet të durojnë izolimin, disa zona në Durrës, po përballen dhe me një sfidë tjetër të vështirë, mungesën e ujit të pijshëm.
Ujësjellës Kanalizime Durrës në një njoftim për mediat ka sqaruar se për shkak të një defekti që ka ndodhur në stacionin e pompimit në Fushe Kuqe, probleme ne furnizimin me ujë do të kenë disa zonat të fshatrave.
Bëhet fjalë për Ishmin, Katundin e Ri, Manez, Rrashbull dhe një pjese e Shkozetit.Shkak i defektit është bërë ndërprerja e energjisë elektrike.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Kjo javë e gjen Kosovën me qeveri të re, Kuvendi pret aktgjykimin e plotë të Kushtetueses

Politikë

Kjo javë e gjen Kosovën me qeveri të re, Kuvendi pret aktgjykimin e plotë të Kushtetueses

KOSOVAKosova do të jetë me qeveri të re këtë javë e cila do të ketë për kryeministër Avdullah Hotin e LDK. LDK, AAK dhe Nisma presin vetëm aktgjykimin e plotë të...

Nuk ka marrëveshje as sot/Bylykbashi: Ishim gati për konsensus, PS nuk hiqte dorë.

Politikë

Nuk ka marrëveshje as sot/Bylykbashi: Ishim gati për konsensus, PS nuk hiqte dorë.

  Përfaqësuesi i PD në Këshillin Politik, Oerd Bylykbashi ka thënë, në një deklaratë për mediat pas tryezës që zgjati mbi 3 orë, u shpreh se, sot marrëveshja nuk u arrit...

Vasili:PS pret të dalë nga gjumi parizien Rama

Politikë

Vasili:PS pret të dalë nga gjumi parizien Rama

Vasili: PS pret të dalë nga gjumi parizien RamaNënkryetari i LSI, Petrit Vasili, deklaroi pas mbledhjes së Këshillit Politik se opozita nuk do jepte asgjë në këmbim të identifikimit biometrik...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!