Koronavirusi/ Lajme të mira nga Italia, bie numri i viktimave dhe i personave në terapi intensive. Mbi 88 mijë të infektuar

Saturday, 04 Prill 2020 19:12

Numri i të shëruarve nga koronavirusi ditën e sotme në Itali  ka kaluar në mënyrë dramatike numrin e viktimave, ku luftën me COVID-19 e kanë fituar 20 mijë persona, ndërsa kanë humbur jetën 15 mijë. 

Sipas të dhënave të publikuara nga Mbrojta Civile, në Itali u regjistruan 2886 raste të reja me koronavirus sot, duke  e çuar numrin total në 88274. Pozitiv është fakti se ka rënë numri i personave në terapi intensive.

Ndërkohë numri i viktimave ka shkuar në 15362, ku 681 persona humbën jetën ditën e sotme, ndërsa dje u shënuan 766 viktima.  Janë 20996 persona të shëruar, ku sot lanë spitalin 1480 të tjerë.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Kjo javë e gjen Kosovën me qeveri të re, Kuvendi pret aktgjykimin e plotë të Kushtetueses

Politikë

Kjo javë e gjen Kosovën me qeveri të re, Kuvendi pret aktgjykimin e plotë të Kushtetueses

KOSOVAKosova do të jetë me qeveri të re këtë javë e cila do të ketë për kryeministër Avdullah Hotin e LDK. LDK, AAK dhe Nisma presin vetëm aktgjykimin e plotë të...

Nuk ka marrëveshje as sot/Bylykbashi: Ishim gati për konsensus, PS nuk hiqte dorë.

Politikë

Nuk ka marrëveshje as sot/Bylykbashi: Ishim gati për konsensus, PS nuk hiqte dorë.

  Përfaqësuesi i PD në Këshillin Politik, Oerd Bylykbashi ka thënë, në një deklaratë për mediat pas tryezës që zgjati mbi 3 orë, u shpreh se, sot marrëveshja nuk u arrit...

Vasili:PS pret të dalë nga gjumi parizien Rama

Politikë

Vasili:PS pret të dalë nga gjumi parizien Rama

Vasili: PS pret të dalë nga gjumi parizien RamaNënkryetari i LSI, Petrit Vasili, deklaroi pas mbledhjes së Këshillit Politik se opozita nuk do jepte asgjë në këmbim të identifikimit biometrik...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!