Policia bën për spital qytetarin e pastrehë, e motra: E goditi dhe njëri prej tyre qeshte

E mërkurë, 08 Prill 2020 12:13

Një qytetar është transportuar mbrëmjen e sotme në spitalin e Sarandës dhe që sipas familjarëve ishte dhunuar nga policia.
Qytetari, i cili shprehet se është i afërmi i burrit të dhunuar, thotë se ai është i pastrehë dhe policia e ka dhunuar barbarisht duke e lënë pa ndjenja, dhe më pas e kanë dërguar në spital.
Ai thotë se policët e shtynë nga shkallët e komisariatit, kur ishte bashkë me djalin, pasi shkuan të kërkonin leje për të dalë se s’kanë bukë të hanë.
Sipas tij, burri i dhunuar, përveçse i varfër e i pastrehë, është edhe i sëmurë dhe prej disa vitesh fle rrugëve të qytetit.
Burri i dhunuar quhet Astrit Terolli dhe është 53-vjeç, ndërsa ngjarja është regjistruar mbrëmjen e sotme.
“U vrava në kokë dhe nuk dija më lan aty në shesh!”– tha ai.
“E lanë vëllain tim aty në shesh. Ai polici që godiste qeshte! Ne nuk do ta lëmë me kaq këtë ngjarje, kërkojmë drejtësinë tonë.”- thanë familjarët.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Kjo javë e gjen Kosovën me qeveri të re, Kuvendi pret aktgjykimin e plotë të Kushtetueses

Politikë

Kjo javë e gjen Kosovën me qeveri të re, Kuvendi pret aktgjykimin e plotë të Kushtetueses

KOSOVAKosova do të jetë me qeveri të re këtë javë e cila do të ketë për kryeministër Avdullah Hotin e LDK. LDK, AAK dhe Nisma presin vetëm aktgjykimin e plotë të...

Nuk ka marrëveshje as sot/Bylykbashi: Ishim gati për konsensus, PS nuk hiqte dorë.

Politikë

Nuk ka marrëveshje as sot/Bylykbashi: Ishim gati për konsensus, PS nuk hiqte dorë.

  Përfaqësuesi i PD në Këshillin Politik, Oerd Bylykbashi ka thënë, në një deklaratë për mediat pas tryezës që zgjati mbi 3 orë, u shpreh se, sot marrëveshja nuk u arrit...

Vasili:PS pret të dalë nga gjumi parizien Rama

Politikë

Vasili:PS pret të dalë nga gjumi parizien Rama

Vasili: PS pret të dalë nga gjumi parizien RamaNënkryetari i LSI, Petrit Vasili, deklaroi pas mbledhjes së Këshillit Politik se opozita nuk do jepte asgjë në këmbim të identifikimit biometrik...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!