Basha: Veliaj, vrasësi i Ardit Gjoklajt, do të kallëzohet penalisht bashkë me arkitektin Bjarke Ingels

Tuesday, 19 May 2020 22:56

I ftuar në “Tempora” nga Sonila Meço në RTV Ora, kreu i PD-së Lulzim Basha tha se ideja për Teatrin e ri është një aferë korruptive pa garë.

Basha shtoi se Veliaj, Rama dhe arkitekti Bjarke Ingels do të hetohen dhe do të ndiqen penalisht kur PD do të vijnë në pushtet.

 

Basha: Kjo është një aferë e pastër korruptive, nuk ka garë, nuk ka projekt. Është shkelur çdo ligj dhe nëse do të kishte drejtësi minimale, do të kishte Erion Veliajn të pandehur, hetim ndaj Ramës, dhe Bjarke Ingels që është prej sot non grata prej PD-së dhe do të ndiqet penalisht, kur do të kemi përgjegjësinë e drejtimit të vendit.

 
 
 

Çështjen e parë ia mbyllën prokurorët e korruptuar të Ramës dhe oligarkët e tij që i bëjnë pazaret nga furriqet e oligarkisë. Kjo është aferë e pastër korruptive. Ne kemi mbledhur dokumentet dhe do të kallëzohet penalisht Erion Veliaj dhe të gjithë që kanë të bëjnë me këtë aferë. Do të bëjmë gjithçka për t’i shkuar deri në fundi.

 
 

Nuk duhet që shembja e Teatrit të jetë shembja e drejtësisë së re dhe për këtë duhet të kemi një ndryshim dhe ky është ndryshimi me votë i tiranisë. Me Teatri janë shembur shumë gjëra, fasada e demokracisë dhe shtetit të së drejtës, por dëmi shkon përtej, sepse deprivimet ekonomike nuk mund t’i sillnin te Teatri. Veliaj është një mashtrues ordiner, një hajdut ordiner dhe vrasësi i Ardit Gjoklajt. Ai është një mashtrues ordiner

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

FOTO/ Thaçi selfie me Ramën: Me Edin si çdoherë, pa protokoll...

Politikë

FOTO/ Thaçi selfie me Ramën: Me Edin si çdoherë, pa protokoll...

Gjatë vizitës së tij në Tiranë, presidenti i Kosovës Hashim Thaçi është takuar edhe me kryeministrin Edi Rama. Përmes një postimi në Facebook, kreu i shtetit në Prishtinë shkruan se takimi...

Gjykata e Apelit kthen në detyrë anëtarin e KPA-së, Luan Daci

Aktualitet

Gjykata e Apelit kthen në detyrë anëtarin e KPA-së, Luan Daci

Gjykata e Posaçme e Apelit kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar vendosi të ndryshojë vendimin e Gjykatës Kundër Korrupsionit dhe Krimit dhe ta rikthejë në detyrë anëtarin e KPA, Luan...

Pas drejtoreshës së Kufirit, arrestohet edhe motra e saj

Aktualitet

Pas drejtoreshës së Kufirit, arrestohet edhe motra e saj

Vazhdojnë arrestimet për grupin e përfshirë në trafikun e emigrantëve nga vendet e Lindjes në Shqipëri, për të vijuar në shtetet e Bashkimit Europian Në kuadër të operacionit “Toka e premtuar”...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!