FOTO/ Piano të mbushur me kokainë, arrestohet shqiptari me italianin, furnizonin me drogë ….

Premte, 22 May 2020 18:35

Gjatë një operacioni policor, të kryer të enjten në mëngjes në Cresole di Caldogno, agjentët e seksionit narkotik të policisë, arrestuan një shtetas shqiptar dhe një italian, të dy banues në zonën e Vicenzas.

Policia gjeti në posedim të tyre sasi të konsiderueshme kokaine të ndarë në doza të shumta.

 
 

Operacioni, i cili u ndërmor në orët e para të mëngjesit, është rezultat i një aktiviteti të gjatë hetimor dhe sekret për të goditur trafikun e drogës në Vicenza.

 
 
 

Hetuesit e lëndëve narkotike pas një vëzhgimi të gjatë në afërsi të shtëpisë së të dyve, duke pasur parasysh urgjencën dhe nevojën për të mos u zbuluar, hynë në shtëpi duke e kontrolluar atë dhe duke gjetur zarfe të shumta me madhësi të ndryshme dhe pesha që përmbajnë kokainë, me një peshë të përgjithshme më shumë se 800 gram.

 
 

Agjentët antidrogë kanë sekuestruar edhe lloje të ndryshme të materialit që përdoret zakonisht për paketimin e drogës, dy peshore dhe çanta dhe pako të shumta celofani transparente që përdoren për paketimin e drogës. Pas kontrollit dhe sekuestrimit të drogës, policia arrestoi shqiptarin me iniciale P.A. dhe dhe italianin.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Grabitet institucioni financiar në Korçë, hajduti terrorizon punonjësit me thikë

Kronikë

Grabitet institucioni financiar në Korçë, hajduti terrorizon punonjësit me thikë

Një institucion financiar në Korçë ka rënë pre e një grabitje. Autori i pamaskuar ka hyrë në ambientet e këtij institucioni dhe nën kërcënimin e një thike ka marrë një...

Autopsia:George Floyd ishte me koronavirus

Globi

Autopsia:George Floyd ishte me koronavirus

  Afro-amerikani George Floyd, vdekja e të cilit në duart e Policisë shkaktoi një valë protestash në të gjithë SHBA, ka qënë i infektuar me koronavirus disa javë para vdekjes së...

Gruaja rezultoi me Covid-19, karantinohet familja e mjekut

Aktualitet

Gruaja rezultoi me Covid-19, karantinohet familja e mjekut

Covid hyn në shtëpinë e mjekut të spitalit të Krujës Ardian Mata. “Kruja po bëhet një vatër shumë e nxehtë i bëj thirrje ministrisë dhe ISHP-së të vijë të shikojë situatën...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!