Ndarja nga jeta e këngëtarit popullor, mesazhi i ish deputetes: Të qoftë i lehtë dheu artist i madh...

Diel, 31 May 2020 13:02

Pas lajmit pëer ndarjen nga jeta të kengëtarit të muzikës popullore dibrane Qerim Sula, ish deputetja demokrate e këtij qarku Dhurata Çupi, ka hedhur një shenim në faqen e saj në facebook ku e vlerëson atë si “bilbilin e këngës patritoke të kësaj treve”.

“Të qoftë i lehtë dheu artist i madh që na i mbushe zemrat me melodinë e zërit tënd e që le pas për brezat që vijnë”.
Ja potimi i plotë:

 
 
 

Muzika Dibrane sot është në zi, pasi humbi bilbilin e këngës patritoke të kësaj treve.

 
 
 

U trishtuam kur morën lajmin e hidhur të ndarjes nga jeta të këngëtarit te njohur Qerim Sula i cili përmes zërit të tij përcolli traditën kulturën dhe dashurinë për Dibrën. Jo vetëm ndër trevat shqiptare por zëri i tij jehoi kudo ne botë ku ka shqiptarë.

 
 

Të qoftë i lehtë dheu artist i madh që na i mbushe zemrat me melodinë e zërit tënd e që le pas për brezat që vijnë.

Qerim Sula është dekoruar me titullin “Mjeshtër i Madh” e mjeshtria e tij do të mbetet në vazhdimësi në folklorin Dibranë.

Ngushëllime të afërmve për humbjen e njeriut të tyre të dashur, miqve e artistëve për humbjen e kolegut të tyre

Image

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

“Nuk më pëlqen fare kur …”- Zef Deda flet për aktrimin e djalit të tij Julian Deda dhe humorin në vendin tonë: S’janë të aftë të shkruajnë një batutë

Aktualitet

“Nuk më pëlqen fare kur …”- Zef Deda flet për aktrimin e djalit të tij Julian Deda dhe humorin në vendin tonë: S’janë të aftë të shkruajnë një batutë

  Aktori i mirënjohur Zef Deda ka folur hapur për mënyrën e aktrimit të artistëve të rinj sot. Ai është shprehur se sot aktorët nuk bëjnë për të qeshur pasi libretisti që...

KLGJ:Ardian Dvorani pa mandat nga viti 2014

Politikë

KLGJ:Ardian Dvorani pa mandat nga viti 2014

  Këshilli i Lartë Gjyqësor ka publikuar dje vendimin për largimin nga detyra të anëtarit të Gjykatës së Lartë, Ardian Dvorani. Vendimi për Dvoranin u mor më 11 qershor, ndërsa dje...

EKSKLUZIVE/“I fortë bëhesh kur paguan, Europa e shqiptarëve është një gënjeshtër…”, Takaj: Skënderbeun nuk e lë edhe nëse vendimi…

Sport

EKSKLUZIVE/“I fortë bëhesh kur paguan, Europa e shqiptarëve është një gënjeshtër…”, Takaj: Skënderbeun nuk e lë edhe nëse vendimi…

Qershori pritej të ishte muaji vendimtar për të ardhmen e Skënderbeut, por tani jemi futur në korrik dhe ankthi në klubin korçar po shtohet. Vendimi nga Gjykata Federale e Zvicrës...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!